Nowe domeny?

W projekcie rozszerzenia nazewnictwa internetowych domen znalazły się m.in. następujące propozycje: .consumers, .ecology, .isnotfair, .taxpayer, .unite itp.

Powstał projekt stworzenia nowego nazewnictwa internetowych domen adresowych (Consumer Project for Technology). Zostanie on oficjalnie przedstawiony na kairskiej konferencji zorganizowanej przez Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN). Wśród zaproponowanych rozszerzeń nazw domen znajdują się takie jak: .consumers, .complaints, ecology, .isnotfair, .isnotgreen, .shareholder, .taxpayer, .unite. Jak powiedział pomysłodawca projektu Ralph Nader: "Używając nowych domen, każdy mógłby szybko poinformować innych internautów o treściach zawartych na swojej stronie WWW".

Projekt spotkał się z dużym odzewem, ale budzi też poważne kontrowersje. Nie brakuje pochwał, że "wreszcie będzie można swobodnie wyrażać swoje opinie", ale pojawiają się też pytania i obawy, że "jak się teraz zacznie rozszerzać nazewnictwo domen, to czy kiedykolwiek się to skończy?"