Nowe drukarki HP

Hewlett-Packard przedstawiła PhotoSmart 1325 i PhotoSmart 1115, dwa nowe modele atramentówek do drukowania fotografii oraz DeskJet 995c wyposażoną w technologię Bluetooth.

Drukarka PhotoSmart 1315 oferowana przez Hewlett-Packard wyposażona jest w kolorowy ekran LCD o szerokości 6cm pozwalający przeglądać zdjęcia zapisane na kartach pamięci oraz wykonywać proste funkcje edycyjne (obracanie, zoomowanie i wycinanie).Urządzenie umożliwia także wybór trybu drukowania (kolorowy, czarno-biały, sepia, 'antique') bez potrzeby włączania komputera. Panel kontrolny PhotoSmart 1315 pozwala także na dodawanie do wydruków informacji o dacie i godzinie, automatyczne dołączanie wybranych zdjęć do listów elektronicznych oraz synchronizację plików zgromadzonych na kartach pamięci drukarki z plikami zapisanymi na dysku twardym komputera. PhotoSmart 1315 drukuje 17ppm w trybie 'B&W' i 13 stron na minutę w trybie kolorowym i jest kompatybilna z kartami CompactFlash, SmartMedia, Microdrive i Sony Memory Stick.

Drugi zaprezentowany model drukarki HP PhotoSmart 1115 także zaopatrzony jest w panel kontrolny, przycisk anulujący drukowanie, wskaźnik poziomu atramentu oraz przycisk 'save' za pomocą którego można zapisać zawartość kart CompactFlash i SmartMemory na komputerze PC. Photo Smart 1115 drukuje 12 stron czarno-białych na minutę i 10 w kolorze. Obie drukarki mają być dostępne w listopadzie 2001, a cena HP PhotoSmart 1315 ma wynosić 299 GBP + VAT, natomiast za HP PhotoSmart 1115 trzeba będzie zapłacić 179 GBP + VAT.

Oprócz tego Hewlett-Packard zaprezentowała pierwszą drukarkę wyposażoną w technologię Bluetooth - DeskJet 995c, która pozwala na bezprzewodowe drukowanie dokumentów bezpośrednio z notebooków, PDAs, telefonów komórkowych i innych urządzeń Bluetooth, z odległości do 10 metrów. DeskJet 995c oferuje kolorowe wydruki w rozdzielczości 2,400 x 1,200 dpi, wyposażona jest w 8MB pamięci RAM, optyczny czujnik papieru i opcję drukowania dwustronnego. Szybkość drukowania wynosi natomiast 17ppm dla wydruków 'B&W' i 13ppm w kolorze, a cena urządzenia to 329 GBP+VAT.

http://www.hp.com


Zobacz również