Nowe drużyny w NBA Live 08

Niedawno, firma Electronic Arts, wraz z międzynarodową federacją koszykarską (FIBA), wydała dosyć zaskakujące oświadczenie. Mianowicie, na mocy porozumienia podpisanego przez te dwie organizacje, w najnowszej odsłonie gry NBA Live 08 graczom zostanie oddana możliwość wyboru jednej z kilku drużyn narodowych.

Wśród reprezentacji znalazły się teamy z ośmiu państw. Jak podają oficjalne źródła, mają to być Hiszpania, Grecja, USA, Chiny, Argentyna, Niemcy, Włochy oraz Francja. Jednym słowem - cała śmietanka najsilniejszych drużyn świata.

Wszystkie nowe drużyny dostępne będą w opcji "Play Now". Jak zapowiadają twórcy, gracze będą mieli możliwość wyboru jednej z reprezentacji i rywalizowania nią w ośmiozespołowych mistrzostwach. Nie zabraknie oczywiście oryginalnych koszulek oraz prawdziwych zawodników.

Przedstawiciele EA sprawiają wrażenie bardzo zadowolonych z podpisanego dokumentu. Ich zdaniem, współpraca otworzy nowy rozdział w historii gry. Być może kiedyś pula dostępnych drużyn narodowych ulegnie nawet zwiększeniu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, NBA Live 08 ukaże się w październiku 2007 roku. Jak zapowiadają twórcy, premiera tytułu przewidziana jest na większość istniejących platform.