Nowe "dwudziestki" Asusa

Firma ASUS wzbogaciła swoją ofertę pecetowych nagrywarek DVD o dwa nowe modele o oznaczeniach DRW-2014S1 i DRW-2014S1T. Umożliwiają one zapis płyt DVD z prędkością 20x oraz oferują funkcję Over-speed Burning.

Nowe nagrywarki Asusa przeznaczone są do montażu w 5,25-calowej kieszeni komputera PC; różnią się one od siebie wyłącznie zastosowanym interfejsem (model DRW-2014S1T korzysta z SATA, natomiast model DRW-2014S1 oferuje interfejs PATA). Nowości pozwalają zapisywać płyty z następującymi maksymalnymi prędkościami: 20x dla DVD-R, 6x dla DVD-RW, 20x dla DVD+R, 8x dla DVD+RW, 8x dla DVD+/-R (DL), 14x dla DVD-RAM, 48x dla CD-R i 32x dla CD-RW. Z kolei odczyt krążków odbywa się z maksymalną prędkością 16x dla DVD-ROM i 40x dla CD-ROM.

Nowe "dwudziestki" Asusa

Asus DRW-2014S1T

Nagrywarki oddają ponadto użytkownikowi do dyspozycji następujący zestaw funkcji:

Over-speed Burning - umożliwia nagrywanie z prędkością 8x na krążkach DL 2.4x

FlextraLink - zapobiega przerwaniu strumienia danych podczas nagrywania

FlextraSpeed - dobiera optymalną prędkość zapisu do danego nośnika

Airflow Field Modification (AFFM) - rozwiązanie wyrównujące ciśnienie powietrza wewnątrz napędu, dzięki czemu redukowane są drgania wywołane przez nierównomiernie rozłożone obszary powietrza o różnych ciśnieniach. Redukcja drgań w bezpośredni sposób przekłada się na zmniejszenie hałasu i poprawę jakości odczytu i zapisu danych.

Więcej na temat urządzeń można znaleźć pod tym adresem.