Nowe "dwudziestki" Pioneera

Firma Pioneer zaprezentowała dwie nowe nagrywarki pozwalające na zapis krążków DVD z prędkością 20x. Urządzenia - ze względu na cichą pracę - mają się idealnie nadawać do montażu w obudowie komputera typu Media Center.

Najnowsze napędy DVD Pioneera komunikują się z komputerem za pomocą interfejsu PATA (model DVR-116D) i SATA (model DVR-216D). Urządzenia pozwalają na zapis krążków DVD z prędkością 20x i korzystają z technologii Optimal Write Speed, która rozpoznaje nośnik i automatycznie dobiera najbardziej odpowiednią prędkość zapisu. Napędy zostały zabezpieczone również przed szkodliwym działaniem pyłu (np. kurzu - system "Anti Dust") oraz wyposażone w dbającą o jak najlepszą jakość zapisu technologię Liquid Crystal Tilt/Blur Compensator. Producent zwraca również uwagę na specjalny mechanizm, który zapewnia, że urządzenia pracują cicho nawet przy maksymalnym obciążeniu. Dlatego też mają się one idealnie nadawać do montażu w komputerach typu Media Center.

Pioneer DVR-116D

Pioneer DVR-116D

Parametry nowości są następujące:

Zapis:

DVD+/-R SL - 20x

DVD+/-R DL - 12x

DVD+/-RW SL - 6x

DVD+/-RW SL - 8x

DVD-RAM - brak

Odczyt:

DVD+/-R SL - 16x

DVD+/-R DL - 12x

DVD-ROM SL - 16x

DVD-ROM DL - 12x

DVD+/-RW SL - 13x

DVD+/-RW SL - 13x

DVD-RAM - 5x

Nagrywarki trafią do sprzedaży w lipcu (niestety ich cen nie podano). Więcej informacji na ich temat można znaleźć na witrynie producenta.