Nowe dwudziestocalówki Sony

SDM-S205 to seria nowych, dwudziestocalowych monitorów LCD firmy Sony. Firma chwali się, że urządzenia nie tylko oferują doskonały kontrast i krótki czas reakcji, lecz także możliwość pracy z wysokimi rozdzielczościami - monitory domyślnie pracują z pulpitami 1600x1200 (UXGA).

Sony SDM-S205K

Sony SDM-S205K

Docelowymi odbiorcami nowych monitorów mają być graficy, pracownicy działu DTP i użytkownicy zajmujący się edycją wideo.

SDM-S205F to model podstawowy, natomiast SDM-S205K obsługuje ponadto pracę w orientacji pionowej oraz możliwość podłączenia klawiatury i myszy USB bezpośrednio do urządzenia, przy pomocy przełącznika KVM (Keyboard Video and Mouse).

Obydwa urządzenia wyposażone są w matrycę PVA pracującą w rozdzielczości 1600x1200, potrafią wyświetlić obrazy w 24-bitowej palecie kolorów (16,7 mln). Czas reakcji wynosi 16 milisekund, kontrast to 700:1. Monitory wykorzystują również wbudowany czujnik, by automatycznie dostosować parametry wyświetlacza (Advanced ECO Mode) do natężenia światła w pomieszczeniu.

Dzięki wsparciu dla technologii DDC-Ci możliwe jest sterowanie obrazem z poziomu aplikacji czy systemu operacyjnego. Monitory wyposażono w dwa gniazda analogowe i jedno cyfrowe.


Zobacz również