Nowe filtry w TextSpresso

Makowy edytor tekstów proponowany przez firmę Taylor Design, został uaktualniony do wersji 1.8.2 i zaopatrzony w nowe filtry do konwersji starszych plików DOS.

TextSpresso firmy Taylor Design oprócz tradycyjnych funkcji związanych z edycją tekstów oferuje także opcje 'oczyszczania' listów elektronicznych, stron WWW, dokumentów MIME i innych internetowych tekstów. Program doskonale służy także do przygotowywania tekstów do publikacji online, zapewniając ich czytelność bez względu na stosowaną metodę ich dostarczania czy miejsce przeznaczenia. W darmowym dla zarejestrowanych użytkowników uaktualnieniu do wersji 1.8.2, poprawie uległo działanie kilku filtrów, włącznie z 'Net To Text', który służy do konwersji dokumentów sieciowych na zwykły tekst. TextSpresso 1.8.2 oferuje w sumie ponad 200 wbudowanych filtrów tekstowych.

TextSpresso wymaga do pracy komputera Macintosh lub jego 'w stu procentach kompatybilnego klona' z procesorem 68040 lub szybszym, systemów Mac OS 7.5-9.x, conajmniej 4MB wolengo miejsca na dysku i minimum 4MB pamięci RAM.

Program w wersji 1.8.2 jest dostępny do darmowego pobrania dla zarejestrowanych użytkowników poprzednich edycji, pozostali zaś mogą skorzystać z działającego 30 dni darmowego demo, a rejestracja aplikacji dla 4 użytkowników kosztuje 29,95 USD. Według zapowiedzi Taylot Design wersja 2.0 edytora ma być zoptymalizowana do pracy w Mac OS X.

www.taylor-design.com