Nowe fonty z Bitstream i Agfa Monotype

Bitstream wydała Type Odyssey, kolekcję czcionek zawierającą kompletny zestaw Bitstream Typeface Library składający się z ponad tysiąca krojów.

Wydana przez Bitstream kolekcja czcionek Type Odyssey zawiera wiele oryginalnych krojów stworzonych przez Bitstream jak np. czcionki z rodzin Amerigo, Candy Bits, Oranda i Prima oraz fonty z pakietu Bitstream New Font Collection włącznie z rodzinami Lindisfarne Nova, Liorah i Melanie. Oprócz tego Type Odyssey zawiera kompletny zestaw krojów typograficznych włącznie z rodzinami Cataneo, Charter, Chianti i Iowan Old Style. Type Odyssey dostarczana jest na płycie CD-ROM, czcionki zapisane są w formatach TrueType i PostScript i działają w systemach Windows i Mac OS.

Z kolei firma Agfa Monotype rozszerzyła swoją bibliotekę wielojęzykowych czcionek WorldType o kroje z alfabetów hinduskich. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na obsługę hinduskich języków, zarówno płatformy Windows, jak i Mac OS zwiększają ich obsługę bezpośrednio w systemie. Agfa Monotype wzbogaciła WorldType Library o ponad 60 nowych krojów dodanych do dziewięciu podstawowych alfabetów Indii: Devanagari, Bengali, Tamil, Telugu, Gujerati, Gurmukhi, Kannada, Malayalam i Oriyato. Licencję na czcionki Agfa Monotype uzyskała od hinduskiej firmy ITR i wprowadziła do biblioteki WorldType Unicode. Agfa Monotype dostarcza czcionek WorldType firmom i organizacjom takim jak m.in. Alis, Apple, Hewlett Packard, IBM, Microsoft, Sybase, Sun Microsystems

oraz Ministerstwu Obrony Stanów Zjednoczonych.

www.bitstream.com

www.agfamonotype.com


Zobacz również