Nowe gry

Quake III nadchodzi


Quake III nadchodzi

Od premiery Quake II minęło zaledwie pół roku, a już coraz głośniej mówi się o części trzeciej. Quake III ma w pełni wykorzystywać sprzętowy "engine", co pozwoli mu uzyskać lepsze efekty wizualne. Niestety, co za tym idzie, do uruchomienia gry niezbędny będzie akcelerator - najlepiej VooDoo II.

http://www.quake3.com/

Quake II na N64

Firma Activision, znany wydawca gier (m.in. takich hitów, jak Quake II czy Hexen II), rozpoczyna wydawanie tytułów na Nintendo 64. Na pierwszy ogień pójdą Quake II i Nightmare Creatures.

http://www.ign64.com/jsmid/previews/397.html

Konkurent dla Ultimy

Infinite Realms On-Line Entertainment uruchomiła niedawno konkurencyjną dla Ultimy OnLine wieloosobową grę sieciową, oznaczoną nazwą Empiriana. Standardowo nie dopuszczała ona zabijania innych graczy, jednak wkrótce po wprowadzeniu produktu wydano pakiet "challenge arena", umożliwiający walkę. Empiriana może być konkurencyjna dla UO także ze względu na znacznie niższy abonament, który wynosi obecnie "jedyne" 9,95 USD za miesiąc.

http://www.empiriana.com/

"Obcy na linii"

Jest już wersja beta sieciowej gry "Aliens OnLine". Nawiązuje ona do znanej filmowej serii i docelowo będzie umożliwiać rozgrywkę 10 tys. graczy jednocześnie. Posiadacze kart kredytowych już mogą otworzyć stronęhttp://www.gamestorm.com/actionandstrategy/aliensonline/ i wypróbować przedpremierową wersję. Ale pamiętajcie, że miesiąc zabawy to prawie 10 USD.

DirectX 5.2

W ostatnich dniach kwietnia Microsoft prowadził nową wersję sterowników DirectX 5.2. Rozwiązuje ona sporo poważnych problemów m.in. współdziałanie z VooDoo 2. Program ten dostępny jest na najnowszym dysku CYBER-a.

http://www.microsoft.com/directx/