Nowe gry Techlandu w 2005 roku

Polski producent gier komputerowych - Techland, twórca między innymi Xpand Rally, Chrome, FIM Speedway GP, CrimeCities, Exterminacji, poinformował o planach wydawniczych na nadchodzący rok. Firma udostępniła również do pobrania pełną instrukcję do edytora gry Xpand Rally wraz z instruktarzowym filmem. Plik można pobrać już z naszego serwera FTP.

Główna część zespołu pracuje nad grą o roboczym tytule 'The LawMan', zapowiedzianą na tegorocznym E3. Gra zapowiadana jako arkadowy shooter osadzony w realiach dzikiego zachodu uległa całkowitemu przeprojektowaniu i w chwili obecnej jest to najważniejszy projekt Techlandu. Jak twierdzi producent, z arkadowej grywalności nie pozostało w niej nic i gracze powinni raczej spodziewać się "poważnego" shootera o dużych aspiracjach.

Drugi z tytułów, nad jakim pracuje zespół developerski Techlandu to "SpecForce", futurystyczny shooter przenoszący gracza do świata znanego z gry Chrome. Zapowiedziana niedawno gra wchodzi w etap pierwszych testów. Jak obiecuje Techland, już wkrótce dowiemy się o tym tytule znacznie więcej.

Techland udostępnił też kompletny podręcznik użytkownika do najnowszej wersji edytora ChromEd. Jest on bezpośrednio związany z ChromeEngine 2004, na którym powstało Xpand Rally i daje użytkownikowi duże możliwości ingerowania w świat gry. Ponad 100-stronicowy plik PDF, zawiera pełną informację na temat filozofii tworzenia poziomów i narzędzi dostępnych w edytorze.

"Posiadacze pełnej wersji Xpand Rally otrzymali wraz z grą profesjonalne narzędzia edycyjne. Nasi graficy i designerzy używali ChromEd podczas codziennych prac nad grą. Jesteśmy przekonani, że dostęp do edytora, ułatwiony dodatkowo poprzez ten podręcznik, pozwoli wszystkim zainteresowanym szybciej i wygodniej tworzyć własne mapy jak również kompletne mody gry. Mamy nadzieję, że Xpand Rally ze swoimi niemalże nieograniczonymi możliwościami modingu stanie się wkrótce 'ultimate racing engine'." - powiedział Paweł Zawodny, współautor architektury Chrome Engine i filozofii tworzenia gier Techlandu.

Uzupełnieniem tutoriala jest krótki film pokazujący kolejne etapy tworzenia trasy wraz z komentarzami jednego z twórców tras Xpand Rally. Xpand Rally daje graczowi możliwość pełnej modyfikacji. Pozwala na dodawanie własnych tras, samochodów, jak również zmienianie zasad rozgrywki. Dzięki temu możliwe jest tworzenie nie tylko modów, ale również całkowicie nowych gier samochodowych.

Plik do pobrania:

ChromEd podręcznik użytkownika


Zobacz również