Nowe "gryzonie" Logitecha

Logitech przy produkcji nowych myszy wziął sobie za cel ułatwienie użytkownikom poruszanie się po coraz większej ilości informacji prezentowanych na przykład na stronach WWW. Firma skupiła się m.in. na rozwiązaniach, które mogą usprawnić manipulowanie dużymi obiektami, jak strony WWW, arkusze kalkulacyjne, coraz większe zdjęcia cyfrowe itd. Przy tych założeniach powstały dwa nowe produkty Logitech MX Revolution i Logitech VX Revolution dla notebooków.

Jak zapewnia producent, Ci użytkownicy, którzy poużywają nowych "gryzoni" nie będą już chcieli przesiąść się z powrotem na starsze rozwiązania. Co takiego rewelacyjnego jest w tych nowych konstrukcjach? Oprócz doskonałej ergonomii upakowano w nich kilka wartych uwagi nowości - przyjrzyjmy się więc, co oferują.

Oba produkty są bezprzewodowe i wyposażone w laserowy czujnik. Całkowitą nowością jest zastosowana w nich technologia MicroGear Precision Scroll Wheel. Jest to aluminiowe kółko, które potrafi, po lekkim popchnięciu, obracać się samo przez maksymalnie siedem sekund. Pozwala to na dużo łatwiejsze i przyjemniejsze przewijanie długich dokumentów. Kolejna nowość, to One-Touch Search. Dzięki tej funkcji wystarczy zaznaczyć wyraz lub frazę w przeglądarce internetowej i wcisnąć specjalny przycisk umieszczony pod rolką, aby natychmiast włączyć wyszukiwanie interesujących nas treści. Obie myszki wyróżniają się ergonomicznymi kształtami i - jak przystało na tę firmę - bardzo dobrą jakością wykonania.

Nowe "gryzonie" Logitecha

Logitech MX Revolution

Wersja MX posiada dodatkowo system automatycznego przełączania trybu pracy kółka (Logitech SmartShift). Przesuwając je powoli jest ono zablokowane w standardowym trybie "click-to-click", natomiast jeżeli popchniemy kółko z dużą prędkością, to przełączy się ono automatycznie w tryb wolnego obracania się (Hyper-fast scrolling). Jest oczywiście także możliwość manualnego przełączania trybów. Wszystkie ustawienia mogą być dodatkowo personalizowane poprzez dołączone oprogramowanie Logitech SetPoint. Dodatkowo mysz wyposażona jest w drugie pokrętło obsługiwane kciukiem, które może być na przykład używane do powiększania, lub szybkiego przełączania pomiędzy używanymi aplikacjami.

Mysz VX jest przeznaczona dla użytkowników notebooków i różni się od większej siostry nie tylko rozmiarami, ale także tym, że posiada specjalne miejsce do chowania miniaturowego odbiornika radiowego. Poza tym nie posiada funkcji automatycznego przełączania trybu pracy kółka, lecz robi się to manualnie przy pomocy przełącznika w podstawie.

Nowe "gryzonie" Logitecha

Logitech VX Revolution

Ceny produktów zostały ustalone na 99,99 USD za wersję MX i 79,99 USD za VX. Oba produkty powinny być już dostępne zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie.

Więcej informacji