Nowe i tanie inteligentne zegarki od Archosa pojawią się na targach CES 2014

Firma Archos planuje wejść w 2014 roku w segment inteligentnych zegarków. Na targach CES 2014 w Las Vegas mają pojawić się zupełnie nowy i bardzo tani w porównaniu do obecnej na tym rynku konkurencji produkt. Smartwatch Archosa ma kosztować bowiem mniej niż 100 dolarów. To zresztą nie wszystkie nowości.

Inteligentne zegarki Archos jak widać na załączonej fotografii nie będą przypominały urządzeń typu Galaxy Gear oraz Sony SmartWatch 2. Zamiast kwadratowego, kolorowego ekranu dotykowego będą wyposażone w mały dwukolorowy wyświetlacz prezentujące najważniejsze informacje. Zbliżone pod względem budowy będą więc bardziej do pochodzącego z KickStartera Pebble.

Smartwatche Archosa mają być urządzeniami konkurującymi z obecnymi już na rynku produktami nie jakością i bogactwem możliwości, a podobnie jak inne sprzęty tej firmy z innych kategorii produktowych, ceną. Wspomniany zegarek Pebble to koszt blisko dwukrotnie większy, niż zapowiadana cena Archosa. Produkty Sony oraz Samsunga również pod względem cenowym plasują się na wyższej półce.

Nowe i tanie inteligentne zegarki od Archosa pojawią się na targach CES 2014

Oprócz zegarka firma Archos na targach CES ma zaprezentować też specjalny tablet, który będzie służył do zarządzania urządzeniami elektronicznymi rozmieszczonymi po całym domu. Urządzenie z siedmiocalowym ekranem ma mieć możliwość wymieniania informacji z podłączonymi do domowej sieci gniazdkami, czujnikami, lampami, kamerami i innymi urządzeniami. Podłączyć będzie można do domowej sieci także nową stację pogodową Archosa, która będzie mogła mierzyć np. temperaturę i stężenie dwutlenku węgla w powietrzu.