Nowe iPhone'y od dziś oficjalnie w Polsce, także u operatorów

Najnowsze telefony od Apple trafiły do sprzedaży w naszym kraju. Pojawiły się też w ofercie polskich operatorów i znane są już ceny nowego iPhone’a 5s i iPhone’a 5c w różnych abonamentach i wariantach pojemnościowych.

Od wczoraj znamy oficjalne ceny nowych telefonów Apple w Apple Store. Telefony trafił oficjalnie do sprzedaży. Oprócz oficjalnego sklepu internetowego producenta i salonów resellerów, smartfony iPhone 5s i iPhone 5c można kupić też u operatorów telefonii komórkowej - razem z nową umową, przedłużając ją, lub nawet bez żadnego kontraktu. W przypadku sieci Play ceny telefonów bez umowy są identyczne jak w sklepie Apple. Jeśli chodzi o abonamenty, to cena naturalnie w zależności od kwoty miesięcznego zobowiązania

Dla przykładu iPhone 5s w wariancie 16 GB w taryfie Formuła 4.0 iPhone Bis 154 lub Super Formuła 4.0 iPhone Bis 149 kosztuje dokładnie 999 zł, podczas gdy iPhone 5c w tym samym wariancie pojemnościowym i abonamencie 430zł mniej, czyli 569zł. Pełną listę cenników znajdziecie na blogu Marcina Gruszki, czyli rzecznika prasowego fioletowego operatora. Dostępne są również modele o większej pojemności 32 GB, co związane będzie z wydatkiem dodatkowych 430zł w przypadku iPhone’a 5c oraz 398zł w przypadku iPhone’a 5s. Ceny iPhone’ów 64 GB nie są jeszcze znane.

iPhone 5S iPhone 5C

iPhone 5S iPhone 5C

Telefony iPhone znaleźć można też w ofercie sieci Orange, T-Mobile, gdzie ceny również wyglądają na dość atrakcyjne. Inaczej jest w ostatnim przypadku, czyli sieci Plus. Ponieważ operator ten nie jest oficjalnym partnerem Apple w naszym kraju, ceny nowych smartfonów są niestety zaporowe.