Nowe informacje dotyczące uruchamiania gier z konsoli Xbox 360 na Xbox One

Od początku było wiadomo, że ze względu na inną architekturę konsol nowej generacji nie będzie możliwości uruchamiania gier z Xbox 360 na konsoli Xbox One, podobnie jak gier z PlayStation 3 na PlayStation 4. Możliwe jednak, że coś się w tej materii zmieni. Zespół odpowiedzialny za rozwój oprogramowania konsoli Microsoftu pracuje nad emulacją starszych gier.

Nie jest zaskoczeniem, że konsole nowej generacji od Sony i Microsoftu nie pozwalają na uruchamianie gier napisanych na Xbox 360 i PlayStation 3. Nie kryli tego zresztą twórcy jeszcze przed premierą obu urządzeń i od początku nie było mowy o wstecznej kompatybilności. Obie firmy pracują jednak nad umożliwieniem grania w starsze tytuły na Xbox One i PlayStation 4.

W przypadku konsoli japońskiego producenta rozwiązaniem ma być streaming gier uruchamianych na zewnętrznym serwerze poprzez GaiKai. Microsoft również bierze pod uwagę wykorzystanie chmury, ale programiści z Redmond pracują też nad możliwością emulacji gier z konsoli poprzedniej generacji na Xbox One. Informację o pracach nad takim rozwiązaniem przekazał pracownik Microsoftu, Frank Savage, podczas konferencji BUILD 2014.

Zobacz również:

  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć
Nowe informacje dotyczące uruchamiania gier z konsoli Xbox 360 na Xbox One

Niestety, nie prędko zobaczymy efekty prac zespołu Microsoftu. Gigant z Redmond dopiero od niedawna zaczął pracować nad emulacją gier z Xboksa 360 na konsoli Xbox One i nie podał nawet terminu, kiedy można spodziewać się nowych informacji w tej sprawie. Problelem jest tutaj różna architektura obu konsol. Starsze urządzenie bazowało na PowerPC, podczas gdy nowy produkt jest oparty o x86 i procesor AMD.

źródło: ubergizmo.com