Nowe informacje na temat aparatu fotograficznego w Samsungu Galaxy Note 4

Galaxy Note 4 doczeka się swojej oficjalnej premiery dopiero za dwa tygodnie, ale już teraz wiemy bardzo dużo o tym urządzeniu. Teraz do sieci trafiły informacje na temat wykorzystanego w najnowszym phablecie Samsunga aparatu fotograficznego i obsługującego go oprogramowania.

Serwis SamMobile umieścił na swojej stronie internetowej mnóstwo informacji dotyczących aparatu fotograficznego, jaki ma trafić do phabletu Samsunga. Jeśli im wierzyć, to Galaxy Note 4 wyposażony zostanie w główny aparat 16 mpix z optyczną stabilizacją obrazu i możliwością kręcenia wideo w jakości UHD (3840 na 2160 pikseli) przy 30 klatkach na sekundę.

W porównaniu do konkurencji liczba pikseli nie robi dużego wrażenia, ale nowością nieobecną u innych producentów jest dedykowany spust migawki. Wygląda jednak na to, że Samsung nie zdecydował się na wykorzystanie fizycznego przycisku, jak w smartfonach Nokii i Sony. Zamiast tego za spust migawki ma robić fragment obudowy telefonu będący jednocześnie powierzchnią rejestrującą dotyk. Technologia ma nosić nazwę SideTouch.

Pierwsze wzmianki o SideTouch pojawiły się przy premierze Galaxy S5. Producent już wtedy myślał o implementacji tego rozwiązania, ale w końcu smartfon został pozbawiony tego elementu. Ślady pozostały jednak w oprogramowaniu TouchWiz i bardzo prawdopodobne, że pierwszym urządzeniem z dotykowym przyciskiem spustu migawki będzie właśnie Galaxy Note 4.

Oprócz dedykowanego przycisku Samsung może wprowadzić kilka innych usprawnień w oprogramowaniu Galaxy Note 4 związanych z aparatem. Jednym z nich ma być możliwość szybkiego uruchamiania aparatu poprzez wykonanie gestu na zgaszonym ekranie. Do tego mają pojawić się dodatkowe tryby aparatu, w tym trzy do robienia zdjęc typu selfie.

źródło: sammobile.com