Nowe informacje o Chrome Web Store

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat sklepu z aplikacjami dla oczekiwanego systemu operacyjnego Chrome. Google chce skupić się przede wszystkim na szybkim rozwoju Web Store. Firma planuje nawet zrezygnować z większości przychodów ze sprzedaży aplikacji.

Nowości na temat Chrome Web Store ujawnił portal 1Up.com. Wynika z nich, że Google zamiast koncentrować się na zyskach ze sklepu, woli zachęcić twórców do publikowania jak największej liczby aplikacji.

Wcześniej spekulowano, że Chrome Web Store rozliczać się będzie z twórcami na podobnych zasadach jak większość tego typu sklepów - 70% zysków dla dewelopera i 30% właściciela serwisu. Okazuje się jednak, że plan biznesowy Web Store przewiduje przekazywanie twórcom aż 95% zysków ze sprzedaży aplikacji. Takie rozwiązanie ma zachęcić jak największą grupę osób do tworzenia programów i zapewne przyniesie zyski dopiero na późniejszych etapach rozwoju sklepu dla Chrome OS.

Zobacz również:

  • Tryb incognito na Androidzie jeszcze bardziej tajemniczy. Swoje delikatne sprawy zabezpieczysz w nowy sposób
  • Stary Mac jako Chromebook z Chrome OS Flex? Niecodzienny pomysł Google

Web Store, prócz płatnych aplikacji umieszczać będzie także wersje trial, abonamentowe oraz inne. Już na początku działalności z usług sklepu skorzystać będą mogli użytkownicy z całego świata, jednak opłaty przyjmowane będą tylko w dolarach.