Nowe informacje o Dragon Age II

Dragon Age II to sequel epickiego RPG-a w klimatach fantasy Dragon Age: Początek, którego producentem jest Bioware. Druga część gry przyniesie wiele zmian. Między nimi będzie nowy, bardziej dynamiczny, system walki oraz łatwiejszy do zarządzania system rozwoju postaci.


Gra przenosi nas w świat mrocznej fantastyki zamieszkany przez ludzi, elfy, krasnoludy oraz inne mityczne stworzenia, a w tym tytułowe smoki. W drugiej części gry wcielamy się w człowieka o imieniu Hawke.

Legenda o Mistrzu Kirkwall

Okazuje się, że w świecie, do którego trafiamy, Hawke jest bohaterem, który znany jest jako Mistrz Kirkwall. Różne postacie będą opowiadać o jego przygodach, wyjaśniając jak doszło do tego, że stał się tym kim jest. My natomiast, będziemy mogli kształtować i zmieniać losy naszej postaci, tworząc jej legendę. Taki sposób opowiadania historii, obejmującej 10 lat życia naszego bohatera, nada rozgrywce filmowy klimat.

Gracz może wybrać płeć swojej postaci oraz jej klasę. Do dyspozycji są trzy profesje: wojownik, mag i łotrzyk. Ekran tworzenia postaci jest teraz zdecydowanie bardziej rozbudowany i pozwala na stworzenie postaci wyglądającej tak, jak tego oczekujemy.

Zmiany w stosunku do części pierwszej

Nowy system rozwoju postaci pozwala na łatwiejsze jej wyspecjalizowanie i wyposażenie jej w umiejętności określonego rodzaju. Nie trzeba już zdobywać całego szeregu mniej potrzebnych nam umiejętności, by osiągnąć tę zamierzoną. Cały system wydaje się być praktyczniejszy i czytelniejszy.

System walki w Dragon Age II cechuje się dużo większą dynamiką w porównaniu do pierwszej części. Gra aż tętni akcją, jednak fani bardziej tradycyjnego podejścia również nie muszą się martwić. Bioware nie usunęło żadnych ważnych elementów umożliwiających stosowanie taktyki w walce, a funkcja aktywnej pauzy jest jednym z kluczowych elementów rozgrywki.

Co, kiedy i dla kogo?

Największymi zmianami w stosunku do części pierwszej jest bardziej dynamiczny system walki, brak możliwości wyboru rasy głównego bohatera, zmieniony system rozwoju postaci oraz specyficzny sposób opowiadania historii. Grafika oczywiście uległa sporej poprawie, a utrzymana jest w mrocznym klimacie. Demo ukaże się 22 lutego, a sama gra 8 marca.

Dragon Age II powinno spodobać się fanom części pierwszej, a wprowadzone zmiany nie będą raczej aż tak bolesne dla tradycjonalistów. Tytuł ten przeznaczony jest dla starszych graczy. PEGI, ze względu na pojawiającą się w niej przemoc, zaliczyło Dragon Age II do grona gier od 18 lat.