Nowe informacje o Halo 3?

W sieci pojawiły się dość ciekawe materiały dotyczące najnowszej odsłony świetnego shootera "Halo". Informacje pochodzą ze szwedzkiego magazynu "Level". Choć są niemal pewne, to z racji nie potwierdzenia przez Bungie, podajemy je jako nieoficjalne.

Nowe informacje o Halo 3?
Pierwszą sprawą, która niewątpliwie zainteresuje wszystkich fanów Halo jest plotka o planowanym "legendarnym" wydaniu gry.

Wśród pereł jakie gracze znajdą w pakiecie można wymienić liczne materiały związane z produkcją (np. najlepsze scenki z wszystkich odsłon) lub... Replikę hełmu Master Chiefa! Trzeba przyznać, że brzmi interesująco.

Halo 3 zawierać będzie nowe, bardzo ciekawe bronie i gadżety. Szczególnie widowiskowo zapowiadają się "Spartan Laser", który ma niszczyć pojazdy od jednego strzału oraz "Man Cannon" wybijający gracza wysoko w powietrze i umożliwiający strzelanie do wrogów na ziemi. Jeśli połączymy to z trybem multiplayer wyjdzie naprawdę bombowa mieszanka.

Dla zwolenników bardziej klasycznego przemieszczania się po okolicy czekać będzie "Mongoose" - pojazd ATV znany z Halo 2. Przeznaczony jest głównie do szybkiej jazdy od punktu A do B, sam nie zostanie wyposażony w żadną broń.

Ciekawe zmiany dotkną także samego sposobu rozgrywki. Przeładowanie broni zostanie zadedykowane przyciskom "L" i "R" (tzw. "bumpers"). Każdy z nich odpowiada jednej ręce z bronią.

Jeśli nie używacie danej giwery to zobaczycie ją swobodnie wiszącą na plecach waszej postaci.

Istnieją spore obawy, że tryb rozgrywki wieloosobowej zostanie pozbawiony lubianych przez graczy botów. Aby wynagrodzić brak wirtualnych przeciwników w trybie multiplayer, autorzy zaimplementują większą ilość map, broni etc.

Same skany znajdują się pod tym adresem. W tym temacie zaś trwa dyskusja na temat podanych informacji.