Nowe informacje o rewolucyjnej myszce Microsoftu

W internecie pojawiły się niepotwierdzone informacje i zdjęcia najnowszej, bardzo nietypowej myszki Arc Touch. Tworzony przez Microsoft produkt ma dopasowywać się do wielkości dłoni, posiadać zaawansowane rozwiązania technologicznie, ale też dużo kosztować.

Informacje o myszce Arc Touch podaje wiele źródeł, w tym serwisy Engadget i niemiecki Winfuture. Według doniesień urządzenie Microsoftu ma posiadać mnóstwo nowoczesnych rozwiązań.

Myszka ma być kompletnie płaska. Tak też zapewne będzie transportowana, lecz po rozpakowaniu urządzenie wygnie się w łuk co pozwoli na bardzo dokładne dopasowanie jej do dłoni użytkownika.

Zobacz również:

  • Uwaga! Pojawiają się fałszywe instalatory Windows 11!

Arc Touch nie będzie posiadać tradycyjnej rolki. Zamiast tego pomiędzy klawiszami znajdzie się mały panel dotykowy umożliwiający przewijanie. Pod nim umieszczona ma być dioda informująca o stanie baterii. Samo urządzenie nie posiadać będzie tradycyjnego lasera. Zamiast niego znajdzie się niebieski promień światła tzw. BlueTrack. Jest on bardziej precyzyjny i pozwala na bezproblemowe korzystanie z myszki na większej ilości powierzchni. Myszka Microsoftu będzie bezprzewodowo łączyć się z transmiterem podłączanym do komputera. Całość ma działać w częstotliwości 2,4GHz.

Niestety myszka Arc Touch nie będzie należeć do tanich. Według doniesień cena urządzenia ma wynosić prawie 70 Euro.