Nowe informacje o rewolucyjnej myszce Microsoftu

W internecie pojawiły się niepotwierdzone informacje i zdjęcia najnowszej, bardzo nietypowej myszki Arc Touch. Tworzony przez Microsoft produkt ma dopasowywać się do wielkości dłoni, posiadać zaawansowane rozwiązania technologicznie, ale też dużo kosztować.

Informacje o myszce Arc Touch podaje wiele źródeł, w tym serwisy Engadget i niemiecki Winfuture. Według doniesień urządzenie Microsoftu ma posiadać mnóstwo nowoczesnych rozwiązań.

Myszka ma być kompletnie płaska. Tak też zapewne będzie transportowana, lecz po rozpakowaniu urządzenie wygnie się w łuk co pozwoli na bardzo dokładne dopasowanie jej do dłoni użytkownika.

Zobacz również:

  • Intel wzmacnia swoje szeregi przed premierą układów Alchemist
  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [23.09.2021]

Arc Touch nie będzie posiadać tradycyjnej rolki. Zamiast tego pomiędzy klawiszami znajdzie się mały panel dotykowy umożliwiający przewijanie. Pod nim umieszczona ma być dioda informująca o stanie baterii. Samo urządzenie nie posiadać będzie tradycyjnego lasera. Zamiast niego znajdzie się niebieski promień światła tzw. BlueTrack. Jest on bardziej precyzyjny i pozwala na bezproblemowe korzystanie z myszki na większej ilości powierzchni. Myszka Microsoftu będzie bezprzewodowo łączyć się z transmiterem podłączanym do komputera. Całość ma działać w częstotliwości 2,4GHz.

Niestety myszka Arc Touch nie będzie należeć do tanich. Według doniesień cena urządzenia ma wynosić prawie 70 Euro.