Nowe kamery DVD Panasonic

Panasonic wprowadził do sprzedaży w Polsce kamery DVD o symbolach VDR-M55 i VDR-M75. Nowe modele nagrają 60 minut filmu bezpośrednio na 8-centymetrowe płyty DVD-R i DVD-RAM, które od razu i bez podłączeń można odtworzyć w nagrywarce lub odtwarzaczu DVD.

Kamery VDR-M55 i VDR-M75 są mniejsze i lżejsze od swoich poprzedniczek, mają udoskonalone obiektywy i wyposażone są w nowe funkcje. Płytę DVD-RAM zapisać możemy do 100 tysięcy razy, bez utraty jakości. Co więcej w przypadku tego nośnika nie nadpiszemy przypadkowo naszych nagrań, gdyż kamera automatycznie wyszukuje wolne sektory na płycie i tam umieszcza nowe fragmenty.

Kamera DVD Panasonic VDR-M75

Kamera DVD Panasonic VDR-M75

W modelu VDR-M75 zastosowano przetwornik obrazu 1/4,5" o rozdzielczości 1, 33 mln pikseli. Z kolei w modelu VDR-M55 zastosowano przetwornik 1/6" z 800 tys pikseli. W kamerach występuje 24-krotny (VDR-M55) lub 10-krotny (VDR-M75) zoom optyczny. Obraz oglądamy na 2,5-calowym wyświetlaczu LCD. Dostępna jest funkcja edycji filmów w kamerze. Pozwala ona na prostą obróbkę, obejmującą takie czynności, jak usuwanie scen, ich dzielenie i łączenie, wciąganie na listy oraz ustawianie w żądanej kolejności. Tworzenie własnych kompozycji filmowych ułatwiają tworzone przez kamerę okienka podglądu każdej z zapisanych scen. Dzięki temu bez trudu odnaleźć można interesujące nas fragmenty nagrania. Płyty DVD-R i DVD-RAM, nagrane za pomocą kamery można bezpośrednio i bez żadnych podłączeń odtworzyć na odtwarzaczu lub nagrywarce DVD. Kamera może się komunikować z komputerami za pośrednictwem interfejsu USB 2.0. Zdjęcia zrobione kamerą domyślnie zapisywane są na karcie SD, jednak zapis możliwy jest alternatywnie również na płycie DVD-RAM.

Rekomendowana cena nowych modeli to 3399 zł - VDR-M55 i 3799 zł - VDR-M75.


Zobacz również