Nowe karty SmartMedia

Firma Delkin Devices wprowadza do sprzedaży model karty SmartMedia wyposażonej w 128 MB pamięci.

W związku z ciągle wzrastającym zapotrzebowaniem na przenośne pamięci, firmy które je produkują wciąż prześcigają się w pojemności kart SmartMedia. Jedną z najnowszych propozycji jest karta SmartMedia o pojemności 128 MB przedstawiona przez firmę Delkin Devices.

Wspólnie z firmą Fuji, Delkin przeprowadziła szczegółowe testy swojego nowego produktu, wykorzystując aparat FujiFilm Finepix S1 Pro. Okazało się, że dzięki nowej karcie jesteśmy w stanie zapisać do 264 obrazów w podstawowym trybie JPEG, 110 zdjęć przy normalnej rozdzielczości oraz 52 używając trybu 'fine JPEG'. Ponadto mamy możliwość zachować do 10 obrazków w formacie TIFF-YC i 6 zdjęć w trybie TIFF-RGB. Jeżeli chodzi o przechowywanie plików MP3, to nowa SmartMedia pozwala zapisać 32 sformatowane utwory (zakładając, że długość każdego z nich wynosi 3 minuty).

Pomimo zwiększonej pojemności pamięci, karta zachowała dotychczasowe rozmiary kart SmartMedia 3.3.v. Różnica polega na tym, że nowa wersja zawiera w sobie dwa dodatkowe chipy pamięci flash. Zgodnie z tym, co powiedział Arthur Blanc z firmy Delkin 'aby utrzymać fizyczną wielkość karty na tym samym poziomie niezbędne było ponowne zaprojektowanie wyjścia płyty PCB tak by możliwe było podtrzymanie działania czterech 256 Mbitowych chipów pamięci flash NAND. Razem wzięte mogą pracować jako jeden 1Gbitowy układ'.

Firma Delkin nie ogłosiła jeszcze ceny nowego urządzenia zarówno w sprzedaży bezpośredniej jak i online, natomiast karta o pojemności 64 MB sprzedawana jest za 199 USD.

www.delkin.com


Zobacz również