Nowe klawiatury Logitecha

Firma Logitech zaprezentowała nową serię produktów. Są to ergonomiczne klawiatury Wave o specjalnym, falowanym kształcie, zwiększającym komfort pracy.

Oba produkty posiadają opatentowany kształt Logitech Comfort Wave Design, zwiększający komfort pracy z . Nowy design składa się z trzech kluczowych elementów. Wave key-frame design to nowatorskie zróżnicowanie wysokości klawiszy, spowodowane tym, że palce użytkownika klawiatury mają różną długość. I tak klawisze w okolicach "A" i "Enter" są z reguły przyciskane przez krótsze, małe palce, podczas gdy okolice "D" i "K" najczęściej wciskamy używając najdłuższych palców serdecznych. Według producenta, taka konstrukcja pozwala rękom spoczywać i pracować w bardziej naturalnych pozycjach, co przekłada się bezpośrednio na mniejsze zmęczenie i większy komfort pracy.

U-shaped constant curve to równomiernie rozmieszczone przyciski o jednakowych wymiarach, jednocześnie lekko wygięte w celu zapewnienia naturalnej pozycji dłoni piszącego. Ostatnim elementem jest tutaj specjalnie wyprofilowana, miękka podpórka zapewniająca optymalne położenie dłoni i komfortową pracę. Według producenta, użytkownicy nie będą musieli się przyzwyczajać do nowej klawiatury, gdyż jest ona tak skonstruowana, że "przesiadka" jest całkowicie bezbolesna.

Nowy, falowany design klawiatur Logitecha

Nowy, falowany design klawiatur Logitecha

Nowe klawiatury wyposażone są w zestaw klawiszy skrótów, zapewniających dostęp do najczęściej używanych funkcji, oczywiście z możliwością ich programowania przy pomocy dołączonych przez producenta aplikacji. Można przy ich pomocy otwierać foldery, aplikacje, czy nawet zdefiniowane strony WWW. Klawisz "Media Center" na przykład może na komputerach z jabłuszkiem automatycznie otworzyć program Front Row, a pod Vistą - program Windows Media Player.

Wersja bezprzewodowa klawiatury będzie sprzedawana w komplecie z precyzyjną, laserową myszą, wykończoną miękką gumową powłoką. Oba urządzenia będą wyposażone we wskaźnik naładowania baterii, co pozwoli uniknąć niespodziewanych przerw w pracy spowodowanych ich rozładowaniem.

Logitech Cordless Desktop Wave

Logitech Cordless Desktop Wave

Nowe klawiatury mają współpracować zarówno z systemami operacyjnymi z rodziny Windows, jak X. Sugerowana cena detaliczna bezprzewodowej wersji Logitech Cordless Desktop Wave, w komplecie z myszą, to 89,99 dolarów, natomiast wersja przewodowa samej klawiatury Logitech Wave Keyboard ma być dostępna za 49,99 dolarów. Najwcześniej, bo już pod koniec przyszłego miesiąca ma się pojawić na półkach sklepowych komplet bezprzewodowej wersji z myszą. Na klawiaturę przewodową przyjdzie nam jeszcze poczekać do października.

Oficjalna informacja prasowa.