Nowe kombajny Brothera

Brother International przedstawiła dwa nowe modele drukarek atramentowych łączacych w sobie pięć funkcji: fax, drukarkę, kopiarkę, skaner oraz fax komputerowy.

Firma Brother przedstawiła dwa nowe modele drukarek atramentowych MFC-3100c oraz MFC-5100c, które pozwalają użytkownikowi na drukowanie, faksowanie, skanowanie, kopiowanie oraz wysyłanie pocztą elektroniczną kolorowych dokumentów. Oba wykorzystują firmową technologię pozwalającą na druk do 10 ppm (stron na minutę) w trybie 'black&white' oraz 8 ppm w kolorze przy maksymalnej rozdzielczości 2400 x 1200 dpi (dots per inch). Pracując jako standardowy faks, drukarki są w stanie wysyłać i odbierać kolorowe dokumenty w standardzie ITU-T30, a do ich kopiowania użytkownik nie musi włączać komputera, gdyż oba modele mogą pracować jako samodzielne kopiarki i pozwalają przy tym na dowolne kształtowanie wielkości wyjściowego dokumentu w przedziale 25-400 %.

Zarówno MFC-5100c jaki i MFC-3100c sprzedawane są razem z pełnymi wersjami oprogramowania Scansoft PaperPort i TextBridge OCR (optical character recognition), jednak pierwszy z nich wyposażony został w 4 MB pamięci i podajnik papieru na 200 kartek, a jego cena ustalona została na poziomie 299 USD, natomiast tańszy model ma podajnik na 100 kartek papieru oraz 2 MB pamięci i kosztuje 199 USD. Zgodnie z zapowiedziami producenta oba modele mają być dostępne w sprzedaży do końca października bieżącego roku.

http://www.brother.com


Zobacz również