Nowe kompaktowe cyfrówki BenQ

W ofercie BenQ znalazły się dwa nowe modele kompaktowych cyfrowych aparatów fotograficznych, DC P500 i DC E63+. Pierwsza ze wspomnianych cyfrówek została wyposażona w obiektyw marki Pentax umożliwiający wykonywanie fotografii z 5-krotnym optycznym zbliżeniem oraz matrycę CCD 5 MP. Drugi z aparatów dysponuje słabszym obiektywem (3x zoom optyczny), ale wydajniejszym czujnikiem obrazu o rozdzielczości 6 mln pikseli.

BenQ DC P500 posiada ciekłokrystaliczny, kolorowy wyświetlacz o przekątnęj 2,5 cala (230 tys. pikseli). Aparat może rejestrować filmy wideo (ich długość ograniczona jest oczywiście pojemnością karty pamięci) w jakości 30 klatek na sekundę (format AVI/MPEG-4, rozdzielczość 640x480). Dzieki zastosowaniu w aparacie trybu Dual Recharge Mode, jego akumulator może być ładowany na dwa sposoby: przez port USB i wejście DC. Aparat dysponuje także pamięcią wewnętrzną 32 MB.

BenQ DC E63+

BenQ DC E63+

Drugi z wprowadzanych aparatów, DC E63+, został przez producenta wyposażony w czujnik obrazu o rozdzielczości 6 mln pikseli (rozdzielczość efektywna - 5,2 mln). Ten model również umożliwia rejestrowanie klipów filmowych w formacie AVI (MPEG-4), jednak w porównaniu z DC P500 dysponuje o połowę mniejszą pamięcią wbudowaną, czyli 16 MB. Podobnie jak w przypadku poprzednio omawianego modelu, filmy i zdjęcia można przeglądać na 2,5-calowym ciekłokrystalicznym wyświetlaczu wykonanym w technologii LTPS.

Oba aparaty do zapisu plików wykorzystują karty pamięci Secure Digital, obsługuja technologę bezpośredniej komunikacji z drukarką PictBridge, a źródłem ich zasilania są akumulatory litowo-jonowe. Jak na razie brak jest informacji o terminie wprowadzenia do sprzedaży oraz o cenach obu aparatów.

Więcej informacji: BenQ


Zobacz również