Nowe komputery MacBook z chipsetami firmy Nvidia?

Wiadomo, że 14 października Apple zaprezentuje nowe modele komputerów MacBook. Okazuje się, że maszyny te wyposażone będą w procesory Intela oraz płyty główne MCP79, firmy Nvidia.

W weekend serwis MacX opublikował kilka nowych szczegółów dotyczących najnowszych notebooków firmy Apple. W artykule znalazły się również zdjęcia, które pokazują dwa modele nowych komputerów: MacBook 13" oraz MacBook Pro 15". Obydwa egzemplarze posiadają aluminiową obudowę oraz klawiaturę rodem z urządzenia MacBook Air. Komputery wyposażone są również w duży ekran dotykowy.

Jednak ciekawszą informacją wydaje się być fakt, iż nowe komputery firmy Apple korzystać będą z chipsetów firmy Nvidia, konkretnie z modelu MCP79. Oferuje on użytkownikom, między innymi, technologię HybrisSLI pozwalającą na przełączanie się pomiędzy kartą graficzną zintegrowaną na płycie głównej (oszczędność energii) a GeForcem 9600 (lepsza wydajność). Oprócz tego chipset obsługuje oraz posiada wejścia PCI Express 2.0.

Procesory do nowych komputerów nadal będzie dostarczać firma Intel.

Co ciekawe, informacje te pozostają w kontraście z ostatnim oświadczeniem firmy Apple w którym spółka ta obwinia firmę Nvidia za wady produkcyjne procesorów graficznych jakie znalazły się w starszych wersjach komputerów Mac. Zainteresowanych tym tematem zapraszamy do lektury artykułu "Notebooki Apple z wadliwymi kartami Nvidia". Miejmy nadzieję, że nowe modele nie będą już zawierać podobnych błędów.