Nowe konwertery wideo od Canopusa

W grudniu trafią na rynek dwa nowe konwertery wideo korporacji Canopus. Urządzenia noszą nazwy TwinPact100 oraz ADVC300.

Oba konwertery będą kompatybilne z programami Final Cut Pro, Avid Xpress oraz Adobe Premiere. Pierwszy z nich – TwinPact100, to wielofunkcyjne urządzenie charakteryzujące się dwukierunkową konwersją typu analog/DV. Posiada zaprojektowany przez Canopusa kodek DV oraz technologię Track and Zoom. Narzędzie Smart Scan Conversion pozwala na przechwycenie dowolnego fragmentu ekranu i jego konwersję na format analogowy lub DV. Maksymalna rozdzielczość obrazu, jaką obsługuje wynosi 1600 x 1200 pikseli. Dodatkowo do dyspozycji użytkownika oddano między innymi możliwość regulacji jasności oraz kontrastu.

Drugie z urządzeń - ADVC300, jest również dwukierunkowym konwerterem typu analog/DV. Posiada on dodatkowo mechanizmy wpływające na poprawę jakości obrazu. Znajdziemy w nim specjalny filtr redukujący szumy oraz stabilizator obrazu. Tak jak i w poprzednim modelu do dyspozycji użytkownika jest specjalne oprogramowanie umożliwiające korekcję jasności, kontrastu oraz synchronizację klatek. Koszt obu konwerterów jest taki sam. Za każdego z nich przyjdzie nam zapłacić 549 USD.

Więcej informacji: http://www.canopus.com


Zobacz również