Nowe kości Fujitsu i AMD

Fujitsu ogłosiła premierę najnowszego, 64-megabitowego układu pamięci Flash, stworzonego we współpracy z firmą AMD.

Nowy 64-megabitowy chip pamięci Flash, będący dziełem firm Fujitsu i AMD, może działać w trybie podwójnym (dual operation mode). Oznacza to, że może w tym samym czasie odczytywać, zapisywać i kasować dane, w przeciwieństwie do konwencjonalnych chipów pracujących w trybie pojedynczym.

Nowy chip jest także wyposażony w technologię Flexbank, która pozwala użytkownikom na przyporządkowywanie danych oraz programów bankom pamięci, zgodnie z wymaganiami systemu, a nie ogranicza ich jedynie do czterech gotowych banków pamięci z reguły występujących w takich urządzeniach. Małe bloki danych i elastyczny podział na sektory pozwalają na uzyskanie jak największej ilości wolnego miejsca.

Ponadto chip został zaopatrzony w sektor Hi-ROM (Hidden Read Only Memory), gdzie mogą być gromadzone i zabezpieczone przed kopiowaniem dane istotne dla całego systemu.

Pierwsze próbki nowych chipów pojawią się w sklepach jeszcze w tym miesiącu w cenie ok. 47 USD, a komercyjna wersja produktu - we wrześniu br. Firma przewiduje sprzedaż około miliona egzemplarzy nowego rodzaju pamięci w skali miesiąca.


Zobacz również