Nowe laboratorium Microsoftu

Microsoft Research China wspólnie z University of Science and Technology w Hongkongu utworzą laboratorium, w którym prowadzone będą prace dotyczące multimediów.

Chińskie centrum badawcze Microsoftu utworzy wspólnie z University of Science and Technology (UST) w Hongkongu laboratorium, w którym prowadzone będą prace nad rozwojem systemów multimedialnych. Będzie to już czwarte takie centrum badawcze, założone przez MRC. Ośrodek kierowany będzie wspólnie przez profesorów UST oraz inżynierów z Microsoftu.

Laboratorium ma pomóc w prowadzonych przez MRC pracach rozwojowych związanych z inicjatywą .Net firmy Microsoftu - naukowcy w Hongkongu zajmują się m.in. opracowaniem interfejsu użytkownika dla nowych aplikacji, rozpoznawaniem głosu i funkcjami odtwarzania multimediów. Strategia .Net ma umożliwić zastąpienie w przyszłości tradycyjnego modelu aplikacji komputerowych usługami dostępnymi poprzez Internet.

Microsoft Research China powstało w 1998 r. Prowadzone przez inżynierów prace przyczyniły się do rozwoju technologii rozpoznawania głosu, która będzie zastosowana w kolejnej wersji pakietu Microsoft Office. Chińscy eksperci opracowali m.in. algorytm do rozpoznawania języka chińskiego (w odmianie mandaryńskiej), a obecnie opracowują mechanizmy tłumaczenia zawartości stron anglojęzycznych na język chiński.


Zobacz również