Nowe laptopy ThinkPad T495, T495s i X395

Firma Lenovo poinformowała o nowościach z oferty cenionej marki ThinkPad: T495, T495s i X395. Te zupełnie nowe laptopy działają z systemem Windows 10 i procesorami AMD Ryzen 7 PRO Mobile 2. generacji (w najwyższej konfiguracji) oraz grafiką Radeon Vega. Powiększają one rodziny laptopów w serii ThinkPad T i X wyróżniających się na rynku smukłością, lekkością idoskonale sprawdzających się w pracy mobilnej.


Marka ThinkPad cieszy się zaufaniem użytkowników dzięki szczególnej dbałości o jakość projektu i wykonania. Nowe urządzenia, z których dwa ważą poniżej półtora kilograma, zapewniają komfort pracy mobilnej, wyróżniając się jednocześnie wysokimi poziomami zabezpieczeń, wydajności, łatwości zarządzania i wytrzymałości. Oferują one wszystkie funkcje wymagane w komputerach najwyższej klasy i oczekiwane od produktów marki Think. Nowe modele z serii T i X oferują użytkownikom znacznie udoskonalone funkcje w zakresie sprzętowych zabezpieczeń i łatwości zarządzania. Bateria działa dłużej o nawet cztery godziny, a wydajność wzrosła o nawet 18% w porównaniu z osiągami poprzedniej generacji laptopów.

Nowe laptopy ThinkPad T495, T495s i X395

ThinkPad T495

Rozbudowane funkcje w zmieniającej się rzeczywistości

Środowisko pracy ulega zmianom, a użytkownicy oczekują laptopów coraz bardziej inteligentnych i bezpiecznych, które będą stanowić centrum ich cyfrowych narzędzi pracy. Procesory Ryzen 7 PRO Mobile 2. generacji oraz grafika Radeon Vega umożliwiają wydajną pracę zarówno w biurze, jak i w podróży. Elementy te zostały opracowane z myślą o zwiększeniu efektywności, lepszych funkcjach multimedialnych oraz większej oszczędności energii. Technologia Radeon FreeSync 3 wyświetla piksele w imponującej jakości, a wysoka częstotliwość odświeżania praktycznie eliminuje zacinanie się obrazu. Dzięki temu laptop doskonale nadaje się do oglądania wideo i prezentacji, a także mniej wymagających gier. Serię wyczerpujących testów marki ThinkPad na zgodność z normą MIL-SPEC rozszerzono o próbę odporności na rozbicie pod wpływem działania siły grawitacyjnej, dzięki czemu laptopy z nowej linii są odporne na wstrząsy podczas codziennej pracy.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 29.07.2021]
Nowe laptopy ThinkPad T495, T495s i X395

Jaśniejsze ekrany FHD w modelach ThinkPad T495 i T495s

Najwyższej klasy obraz i dźwięk

Nowy laptop odtwarza wyraźniejszy obraz i dźwięk bez dodatkowego obciążania baterii ani potrzeby kompromisów w sferze wytrzymałości, smukłej konstrukcji czy elegancji. Nowy - w serii laptopów z procesorami AMD - 14-calowy wyświetlacz Full HD (1920x1080) o jasności 400 nitów prezentuje wyraźniejszy tekst i ikony w słabo oświetlonym otoczeniu, nawet przy niższym ustawieniu zasilania w porównaniu do innych komputerów o tych wymiarach. Klienci mogą cieszyć wzrok doskonałą rozdzielczością widzianą z komfortowej odległości, a pracę ułatwia dodatkowo klawiatura ThinkPad z białym podświetleniem.

Rozmowom grupowym często towarzyszą niepożądane niespodzianki, takie jak słaby dźwięk, zniekształcony głos i rozpraszający uwagę hałas w tle. Komfort telekonferencji VoIP, szczególnie w hałaśliwym otoczeniu, zwiększą dwa mikrofony dalekiego zasięgu, które lepiej zbierają głos w zakresie 360°. Laptopy te mają boczny mechanizm dokujący umożliwiający samoregulację pod niemal dowolnym kątem, co zwiększa zakres opcji łączności, stabilność oraz trwałość platformy sprzętowej.

Nowe laptopy ThinkPad T495, T495s i X395

ThinkPadX395

Inteligentniejsze zabezpieczenia

Aby zabezpieczyć swoją prywatność, wystarczy zasunąć ThinkShutter — wbudowaną osłonę kamery, która fizycznie zabezpiecza użytkowników ThinkPada przed wzrokiem internetowych podglądaczy. Bezpieczeństwo w modelach T495s i X395 zwiększa dodatkowo opcjonalny filtr prywatności ThinkPadPrivacyGuard, który chroni zawartość ekranu przed ciekawskimi w pobliżu. Dodatkowa funkcja ThinkPad PrivacyAlert5, która będzie dostępna już za kilka miesięcy, poinformuje o próbach zaglądania przez ramię i automatycznie włącza filtr PrivacyGuard. Dostępna tylko z procesorami Ryzen PRO 2. generacji funkcja AMD Memory Guard (transparentne, bezpieczne szyfrowanie pamięci — TSME) zabezpiecza przed atakami metodą zimnego rozruchu, gdy włamywacz ma fizyczny dostęp do komputera. AMD Memory Guard zapewnia niezależne od systemu operacyjnego oraz aplikacji szyfrowanie i odszyfrowywanie pamięci DRAM w czasie rzeczywistym.

Nowe laptopy ThinkPad T495, T495s i X395

ThinkPad T495s

Te i inne funkcje bezpieczeństwa w nowych laptopachThinkPadskładają się na Lenovo ThinkShield - jedną z najwszechstronniejszych platform zabezpieczeń notebooków na rynku. Do utraty danych lub urządzenia albo kradzieży tożsamości może dojść w każdej chwili, a koszty związane z takimi incydentami w firmach sięgają milionów dolarów. Ekonomiczne, niezawodne i wbudowane funkcje zabezpieczeń w laptopach Lenovo zapewniają spokój i ochronę danych firmy, a ThinkShield gwarantuje bezpieczeństwo urządzeń w całym cyklu ich życia, począwszy od fazy projektowej, poprzez dostawy, aż po najważniejsze aktualizacje.

Ceny i dostępność w Polsce:

  • ThinkPad T495 (14-calowy) będzie dostępny od czerwca 2019 r. w cenach od 4449 PLN brutto
  • ThinkPad T495s (14-calowy) będzie dostępny od czerwca 2019 r. w cenach od 4689 PLN brutto
  • ThinkPad X395 (13-calowy) będzie dostępny od czerwca 2019 r. w cenach od 4689 PLN brutto