Nowe laptopy i netbooki z linii Signature od Sony

Sony zaprezentowało odświeżoną linię laptopów i netbooków Signature Collection. Od produktów konkurencji odróżnia je interesujące wzornictwo i niestety dość wysokie ceny.

Osoby poszukujące przenośnego komputera innego niż wszystkie, powinny się przyjrzeć odświeżonej kolekcji urządzeń Sony z linii Signature. Znajdziemy w niej chociażby netbook VAIO P, który wyceniono na tysiąc dolarów. Urządzenie z 8-calowym wyświetlaczem posiada obudowę pokrytą powłoką imitującą skórę krokodyla i dostępne jest w kolorach czarnym i różowym. Równie oryginalne są laptopy VAIO EA z 14-calowym wyświetlaczem. Ich obudowę pokryto arabeskową powłoką w kolorach czarnym lub złotym. Te modele laptopów kosztują 970 dolarów.

Sony oferuje też bardzo lekki komputer (niecały kilogram), którego obudowę wykonano z włókna węglowego. Limited Edition X kosztuje 1499 dolarów. Jego mocniejsza wersja - Limited Edition Z - została wyceniona na 4699 dolarów. To urządzenie także posiada obudowę zbudowaną z włókna węglowego, ale napędzane jest procesorem Intel Core i7-640M (3,47GHz). Znajdziemy w nim 8GB pamięci RAM i dysk twardy SSD 512GB.

Sony podkreśla, że wszystkie urządzenia z linii Signature zostaną wyprodukowane w limitowanej liczbie.