Nowe, lepsze karty pamięci Memory Stick

Firmy SanDisk i Sony wspólnie opracowały nowy format kart pamięci Memory Stick PRO. Rozwinięciem technologii Memory Stick proponowanym przez oba koncerny jest format Memory Stick PRO-HG Duo. Jak przekonują twórcy, nowe karty będą oferować trzykrotnie większą prędkość przesyłania danych, niż standardowe karty MS.

Wymiary karty Memory Stick PRO-HG Duo to 31 x 20 x 1,6 mm. Nowe karty mają oferować transfer 480 megabitów danych na sekundę. Dane będzie można zapisywać na nich z prędkością 120 Mb/s. Zwiększenie prędkości transferu i zapisu danych jest zasługą wyposażenia nowych kart w obsługę 8-bitowego interfejsu równoległego (oprócz konwencjonalnego interfejsu szeregowego i równoległego 4-bitowego).

Nowe, lepsze karty pamięci Memory Stick

Karta pamięci Memory Stick Pro-HG

Nie wiadomo na razie, w jakich pojemnościach karty te będą dostępne na rynku. Producenci nie podają też na razie terminów wprowadzenia ich do sprzedaży, ani też cen.

Obie firmy współpracowały już wcześniej przy tworzeniu kart pamięci. Efektem tej kooperacji było stworzenie w 2003 r. standardu Memory Stick PRO oraz Memory Stick Micro w 2005 r.

Więcej informacji: Memory Stick Developers Site