Nowe logo Apple'a? Nie do końca...

Koncern Apple wprowadza nowy program licencyjny, którego przeznaczeniem jest pomoc programistom i twórcom oprogramowania w identyfikacji produktów, które zostały zaktualizowane do wersji Universal Binary, czyli takiej, którą można uruchomić na Macintoshach z procesorami o różnych architekturach. Firma zaprezentowała także logo programu.

Mowa tu o systemie Mac OS X Universal Logo Program. Logo przypomina wyglądem znany tradycyjny chiński symbol Yin-Yang, który oznacza dwie przeciwne podstawowe zasady, które się wzajemnie równoważą. Wprowadzenie programu ma bezpośredni związek z oficjalną rynkową premierą komputerów Macintosh, wyposażonych w procesory firmy Intel.

Nowe logo Apple'a? Nie do końca...

Przypomnijmy, że na nowych komputerach możliwe jest uruchomienie większości popularnych aplikacji dostępnych dla platformy systemowej Mac OS X dzięki technologii Rosetta - emulatorze tłumaczącym w locie kod dla procesorów PowerPC na kod dla CPU Intela - jednak większą efektywność działania zapewnia przepisanie kodu programów do wersji Universal Binary.

Więcej informacji: Apple