Nowe miniDVD dla kamer

Jeszcze w tym miesiącu na półki sklepowe powinien trafić nowy produkt firmy Verbatim, czyli dwuwarstwowe 8-centymetrowe płyty DVD+R. Nośniki powinny zainteresować głównie użytkowników kamer cyfrowych przystosowanych do zapisu filmów na krążkach.

Nowe miniDVD dla kamer

Nowe płyty Verbatima będą sprzedawane w opakowaniach po 5 sztuk

Nowa płyta DVD+R o średnicy 8 centymetrów dzięki dwuwarstwowemu zapisowi może pomieścić do 2,6 GB danych. Podobnie jak inne produkty firmy Verbatim, została ona pokryta ochronną powłoką Scratch Guard mającą za zadanie ochronę przed przypadkowym zarysowaniem. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, wprowadzenie nośnika na rynek wiąże się ze wzrostem liczby użytkowników kamer cyfrowych zapisujących filmy na płytach DVD. Oczywiście, nośniki będzie można zapisywać także w zwykłych nagrywarkach DVD.

Warto zaznaczyć, że Verbatim prowadzi już prace nad dwuwarstwowymi, dwustronnymi wersjami "mini" nośników, które będą oferowały pojemność do 5,6 GB. Trafią one na rynek najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Nowe płyty powinny pojawić się na półkach sklepowych jeszcze w tym miesiącu w opakowaniach po pięć sztuk. Niestety ich cena na razie nie została podana.