Nowe mobilne karty graficzne GeForce RTX SUPER nawet o 50% wydajniejsze od poprzedników

Najnowsze informacje wskazują, że mobilni gracze już niedługo dostaną znacznie wydajniejsze układy graficzne.

Nvidia w najbliższej przyszłości wprowadzi na rynek rodzinę nowych procesorów graficznych GeForce RTX Super, które dedykowane będą do platform mobilnych. Oznacza to, że zobaczymy je w najnowszych laptopach dla graczy. Karty graficzne mają zaoferować znacznie wyższa wydajność od układów, które sprzedawane są obecnie.

Nowe mobilne karty graficzne GeForce RTX SUPER nawet o 50% wydajniejsze od poprzedników

Źródło: pcworld.com

Portal PCGamesN udostępnił do sieci jeden slajd z wewnętrznej prezentacji Nvidii przeznaczonej na przedpremierowy breifing. Można się z niej dowiedzieć, że nowe układy graficzne z dopiskiem SUPER mogą zaoferować wydajność nawet o 50 procent wiekszą w porównaniu do starszego rodzeństwa nie posiadającego przyrostka SUPER.

W przypadku nadchodzących kart graficznych SUPER może oznaczać rewelacyjną wydajność. Do sieci co jakiś czas wyciekają wyniki testów syntetycznych przeprowadzonych na prototypowych konstrukcjach wyposażonych w najnowsze karty graficzne zielonych.

Slajd, który został udostępniony w sieci przez portal PCGamesN ukazuje dwa warianty mobilnych układów RTX 2070 SUPER oraz RTX 2080 SUPER, które już wkrótce trafią do topowych laptopów dla graczy. Procesory graficzne zostały przetestowane również z wykorzystaniem technologii DLSS. Co ciekawe slajd Nvidii nie wspomina o innych, nieco tańszych układach SUPER, które również mają trafić na rynek. W tym wypadku mowa o RTX 2060 SUPER oraz GTX 1650 SUPER.

W porównaniu zabrakło także mobilnego RTX'a 2080 bez dopiska SUPER, który obecnie jest flagową kartą graficzną dla laptopów do gier.

Wcześniej o nadchodzących kartach graficznych informował portal NotebookCheck. Z informacji przekazanych przez NotebookCheck wynikało, że na rynku pojawi się pięć nowych mobilnych układów graficznych:

  • NVIDIA GeForce GTX 1650 SUPER
  • NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Notebook
  • NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER
  • NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
  • NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER

Nowe karty graficzne łączone będą z procesorami Intel Core 10 generacji.

Źródło: wccftech.com