Nowe modele Eee PC w drodze

Asustek Computer planuje poszerzenie oferty netbooków Eee PC przynajmniej o 3 nowe modele. Ma się to stać jak tylko wzrośnie liczba sprzedanych egzemplarzy tych maszyn.

Tajwański producent liczy na to, że w trzecim kwartale br. sprzedaż małych laptopów osiągnie poziom 1,5-1,8 miliona egzemplarzy (w drugim kwartale liczba sprzedanych maszyn wyniosła około 1 miliona sztuk). Liczby te wskazują na to, że zainteresowanie małymi komputerami przenośnymi ze strony konsumentów rośnie. Asustek po raz pierwszy rozpoczął sprzedaż netbooków Eee PC z 7 calowym ekranem w listopadzie zeszłego roku. W pierwszym kwartale br. Eee PC znalazł 700 tysięcy nabywców.

Asustek podpisał także porozumienie z czterema operatorami komórkowymi w Europie i Japonii w celu sprzedaży netbooków Eee PC wraz z umowami na dostęp do sieci 3G. Podobnie jakiś czas temu uczyniły firmy Acer oraz ECS.

Netbooki zdobywają coraz większą popularność rynku komputerów przenośnych. Są to urządzenia wyposażone w ekran o przekątnej od 7 do 10 cali, ważą około kilograma, posiadają żywotną baterię i umożliwiają bezprzewodowe łączenie się z Internetem. Zazwyczaj kosztują nieco mniej niż standardowe laptopy. Według założeń liczba sprzedanych netbooków na świecie w tym roku ma zamknąć się w granicy 8 milionów. Prognozy na rok następny mówią o zwiększeniu ilości nabytych maszyn do około 18 milionów sztuk.

Więcej informacji: Asustek Computer