Nowe monitory Fujitsu czuwają bez prądu

Firma Fujitsu wprowadziła do sprzedaży dwa nowe monitory LCD z linii SCENICVIEW ECO. Producent zapewnia, że urządzenia w trybie czuwania nie zużywają prądu.

Nowe modele - o oznaczeniach P20W-5 ECO i P22W-5 ECO - z pewnością przypadną do gustu ekologom. Ich producent wyposażył je bowiem w specjalny, kontrolowany przez komputer PC przełącznik, który całkowicie odłącza urządzenie od zasilania (działa zarówno w przypadku połączenia za pomocą analogowego jak i cyfrowego złącza). Dzięki temu w trybie czuwania nie pobierają one w ogóle prądu.

Monitory wyposażone zostały w, odpowiednio, 20 i 22-calowe ekrany, pozwalające na wyświetlanie obrazu (możemy go przesłać m.in. za pomocą interfejsu HDMI) w maksymalnej rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli (deklarowany przez producenta czas odpowiedzi matrycy wynosi 5 milisekund). Warto też wspomnieć o funkcji DisplayView AutoBright, dzięki której jasność (jej maksymalny poziom może osiągnąć 300 cd/m2) zostaje automatycznie dostosowana do panujących w pomieszczeniu warunków oświetleniowych.

Producent wycenił 20-calowy model na 419 euro. Szykuje się również do wprowadzenia w przyszłym miesiącu na rynek większych, wyposażonych w 24- i 26-calowy ekran modeli.