Nowe monitory LCD ScenicView FSC

Podczas Targów CeBIT 2005, Fujitsu Siemens Computers zaprezentowało 3 nowe linie produktowe monitorów LCD, opracowane z myślą o użytkownikach profesjonalnych. Dwie z nich: linie Premium oraz Business zostały zaprojektowane wyłącznie przez specjalistów Fujitsu Siemens Computers. Urządzenia dostępne są w rozmiarach 15, 17, 19 i 20 cali.

Monitor FSC serii ScenicView

Monitor FSC serii ScenicView

W celu poprawy ergonomii, w wyświetlaczach ScenicView zminimalizowano odległość od poziomu biurka do dolnej linii monitora - do 60 mm, co jest zgodne z najnowszymi zaleceniami ergonomicznymi. Co więcej, rozszerzony kąt nachylenia monitora zapobiega nienaturalnemu nachylaniu głowy użytkownika podczas pracy i pozwala przystosować kąt nachylenia optymalnie do wszystkich rodzajów używanych soczewek korekcyjnych.

Monitory serii Premium Line (P17-2, P19-2 i P20-2) wykorzystują panele wykonane w technologii S-PVA. 8-bitowa głębia kolorów i technologią ADCC mają gwarantować obszerną skalę szarości oraz szybki czas reakcji na zmiany w obrębie tej skali. Kąt widzenia w obu płaszczyznach wynosi 178 stopni. Dodatkową zaletą jest możliwość odwrócenia ekranu o 90 stopni do położenia portretowego.

Linia ScenicView Business Line (modele B17-2 i B19-2), Fujitsu Siemens Computers to monitory z podwójną osią regulacji wysokości. Dostępne są w wersjach 17- oraz 19-calowych. W linii Business przewidziana została tylna pokrywa, za którą można schować okablowanie.

Monitory Value Line (A15-1 i A17-1) są polecane przede wszystkim jako podstawowe modele wyświetlaczy TFT, zastępujące klasyczne monitory CRT. Dostępne wielkości 15 oraz 17 cali.


Zobacz również