Nowe możliwości PSP

Ukazała się kolejna aktualizacja (oznaczona numerem 2.5) oprogramowania do przenośnej konsoli Sony PlayStation Portable. Najciekwszą rzeczą dodaną w tej wersji wydaje się program LocationFree Player, który umożliwia zarządzanie domowym sprzętem audio-wideo za pomocą konsolki podłączonej do Internetu z dowolnego miejsca na świecie.

Na witrynie z nowym oprogramowaniem można znaleźć podsumowanie nowych i poprawionych funkcji, a także opis procedury aktualizacji. Póki co, upgrade jest dostępny tylko dla konsoli w wersji 1001, sprzedawanej w Ameryce Północnej.

Wśród nowych funkcji dodano między innymi:

- ustawianie daty i czasu poprzez Internet;

- możliwość zabezpieczenia połączenia Wi-Fi mechanizmem WPA-PSK (AES);

- możliwość odtwarzania zabezpieczonych przed kopiowaniem plików wideo zapisanych na kartach MemoryStick Duo;

- wbudowana przeglądarka internetowa ma możliwość ustawienia kodowania na UTF-8, dodano też możliwość zapisywania zawartości formularzy HTML;

Najciekawszą jednak funkcją, zaimplementowaną w nowej wersji oprogramowania, jest LocationFree Player. Użytkownik PSP, który posiada w domu LocationFree Base Station (produkt sprzedawany oddzielnie) i szerokopasmowe łącze internetowe, ma możliwość przesyłania programów telewizyjnych, czy filmów bezpośrednio do swojej konsolki poprzez Internet. Wystarczy więc mieć połączenie z Siecią, aby przy pomocy PSP obsługiwać sprzęt podłączony do LocationFree Base Station w domu, będąc w podróży służbowej, czy na wakacjach na drugiej półkuli. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na witrynie producenta.