Nowe nagrywarki HDD/DVD Pioneera

Pioneer przedstawia nowe modele nagrywarek HDD/DVD - DVR-545H i DVR-645H. Wyposażono je w 160 i 250 GB dyski co umożliwia zapisanie odpowiednio maksymalnie 455 oraz 711 godzin filmu.

Nowe jednostki są urządzeniami uniwersalnymi zapewniając możliwość zapisu nośników standardu DVD-R/-RW, DVD-R DL, DVD+R/+RW, DVD+R DL oraz DVD-RAM. Na jednej płycie DVD-R/DVD+R DL zmieści się aż do 24 godzin materiału. Nowe nagrywarki DVD wykorzystują również w pełni cyfrowy 10-bitowy proces przetwarzania sygnału eliminując w ten sposób straty w jakości podczas przetwarzania sygnału.

Nowe nagrywarki HDD/DVD Pioneera

Nagrywarka DVD/HDD Pioneer DVR-545H

W urządzeniach obecna jest funkcja Pause Live TV , która zatrzymuje oglądany program jednocześnie rozpoczynając nagranie na dysku HDD. W momencie gdy chcemy wznowić oglądanie program wciąż jest nagrywany na dysku, a widz ogląda go od momentu w którym je przerwał. Nowe nagrywarki również odczytują pliki MP3, WMA, JPEG oraz DivX. Funkcja Audio Jukebox jest niczym innym jak cyfrową szafą grającą. Można zgrywać ulubione płyty CD oraz pliki MP3/WMA na wbudowany dysk HDD korzystać z niego jak serwera muzycznego.

DVR-645H posiada funkcję Entertainment Engine zapewnia możliwość zgrywania na dysk HDD płyt CD, plików MP3/WMA i JPEG również i przez wejście USB typu A z przenośnych odtwarzaczy czy też pamięci przenośnych USB. Wyjście USB typu B pozwala na bezpośrednie podłączenie drukarki do zdjęć cyfrowych z funkcją PictBridge, co umożliwia na drukowanie zdjęć bez konieczności użycia komputera. Wejście DV (i.LINK) ułatwia przenoszenie materiału z kamery cyfrowej DV, a przy pomocy pilota zdalnego sterowania nagrywarki można sterować podstawowymi funkcjami podłączonej kamery.

Nowe nagrywarki HDD/DVD Pioneera

Nagrywarka DVD/HDD Pioneer DVR-645H wyposażona jest w 250-gigabajtowy dysk twardy

Obydwa urządzenia mają do dyspozycji fabryczne nastawy trybu jakości zapisu oraz 32 bardziej szczegółowe ustawienia. Z udogodnień należy wspomnieć funkcję łatwego programowania nagrywania przy pomocy Timera, umożliwia użytkownikowi zaprogramowanie czasu rozpoczęcia i zakończenia nagrania przy pomocy 15 minutowych odstępów czasu przy pomocy kursora na menu ekranowym. Jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie oznacza, że materiał może być nagrywany na dysku HDD lub na płycie DVD, podczas jednoczesnego odtwarzania. Nowe nagrywarki wyposażono w wyjście video typu komponent oraz HDMI. Dostępny jest też skaler rozdzielczości obrazu do trybu 1080i.