Nowe nagrywarki Pioneera z technologią Qflix

Ofertę firmy Pioneer wzbogaciły dwie nowe nagrywarki DVD o oznaczeniach DVR-2920Q (wewnętrzna) i DVR-X162Q (zewnętrzna). Co ciekawe, na obudowach urządzeń znalazło się logo świadczące o zgodności z technologią Qflix.

Przyglądając się urządzeniom możemy zauważyć logo świadczące o wsparciu technologii Qflix, która stworzona została przez firmę Sonic Solutions i ma pozwalać na łatwe nagranie na płytę DVD filmu zakupionego w postaci zabezpieczonego technologią CSS (Content Scramble System) pliku w internetowym serwisie filmowym.

Pioneer DVR-X162Q

Pioneer DVR-X162Q

Model o oznaczeniu DVR-2920Q przeznaczony jest do montażu w obudowie komputera PC (komunikuje się z nim za pomocą interfejsu SATA), natomiast model DVR-X162Q to rozwiązanie zewnętrzne wykorzystujące do przesyłu danych interfejs USB 2.0. Obie nowości pozwalają na wypalanie płyt DVD+/-R SL z prędkością 20x i mogą się pochwalić następującymi technologiami: Optimal Write (rozpoznaje nośnik i automatycznie dobiera najbardziej odpowiednią prędkość zapisu), Quiet Drive (zapewnia cichą pracę) oraz Improved Durability (zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem pyłu).

Nowe nagrywarki zostały wycenione na 70 USD (wewnętrzna) i 115 USD (zewnętrzna).