Nowe nazwy plików w 3 sekundy

Rename Master 2.5.1 to darmowy i wygodny program do zmiany nazw wielu plików za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszy. Każdy użytkownik, który miał do czynienia z tworzeniem stron internetowych, archiwami, zbiorami muzyki, filmów lub obrazków na pewno doceni to narzędzie.

Aplikacja umożliwia dodawanie, usuwanie oraz zastępowanie części nazw poszczególnych plików. Do tego pomocna będzie obsługa właściwości plików - tagów w plikach MP3 i obrazach (JPEG, TIFF, EXIF).

Praca z programem wymaga wprawy, ponieważ interfejs jest nieco przeładowany - wszystkie opcje dostępne są z poziomu głównego okna. Na szczęście jest to niewielka wada i po kilkunastu minutach użytkownik łatwo się do niej przyzwyczaja. Zawartość katalogu roboczego można dowolnie filtrować i sortować. Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian użytkownik może podejrzeć jakie będą nowe nazwy zaznaczonych plików, co chroni dane przed niewłaściwymi czy przypadkowymi zmianami.

Dobrą wiadomością dla grafików jest opcja podglądania widoku miniaturek, dzięki czemu łatwiej jest zarządzać wszelkimi zbiorami ze zdjęciami i grafikami. Po ustawieniu opcji zmiany nazw plików wystarczy wcisnąć przycisk "Rename" i gotowe. W razie problemów istnieje możliwość cofnięcia całej operacji.

Więcej informacji dostępnych jest tutaj.


Zobacz również