Nowe niereferenty RTX 3080 od ZOTAC - GeForce RTX 3080 AMP Holo i AMP Extreme Holo

NVIDIA sporo namieszała na rynku kart graficznych prezentując GPU z serii RTX 3000. Cały czas jesteśmy wręcz zasypywani nowościami na temat GPU od zielonych. Tym razem swoje niereferencyjne karty pokazał ZOTAC. Są to ciekawe modele GeForce RTX 3080 AMP Holo oraz AMP Extreme Holo. Jak sama nazwa mówi, karty idealnie sprawdzą się w efektownych konstrukcjach pełnych LED-owych wstawek. Obudowa ze szklanym bokiem w tym przypadku jest wręcz obowiązkowa.


Nowe karty graficzne ZOTAC z chipsetem RTX 3080

Producent doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób lubi efektownie wyglądający sprzęt. Oczywiście, priorytetem jest tutaj wydajność, ale w przypadku RTX 3080 nie musimy się o ten aspekt obawiać. Dlatego też ZOTAC dodał autorskie podświetlenie, które daje bardzo ciekawy efekt. LED-owy dodatek wizualny o nazwie SPECTRA 2.0 RGB Lighting daje nam możliwość personalizacji podświetlenia części GPU. Dodatkowo interesująco wypada efekt HoloBlack, który ma za zadanie przedstawić efekt przypominający zorzę polarną. Chodzi o to, że w zależności od kąta widzenia mamy ujrzeć inne kolory. RTX 3080 od firmy ZOTAC wyposażony jest w 3-wentylatorowy system chłodzenia IceStorm 2.0 z technologią FREEZE Fan Stop, która uruchamia tryb pasywny. GPU zajmuje aż trzy sloty, dlatego też trzeba wyposażyć się w dużą obudowę, jeśli chcemy zamontować ją bez problemu.

Nowe niereferenty RTX 3080 od ZOTAC - GeForce RTX 3080 AMP Holo i AMP Extreme Holo

GeForce RTX 3080 AMP Holo i AMP Extreme Holo - różnice

Nie tylko wizualne różnice dostrzeżemy w przypadku nowości ZOTAC-a. Warto zauważyć, że RTX 3080 AMP Holo wyposażony jest w dwie wtyczki zasilające 8-pin. Z kolei Extreme Holo posiada ich aż trzy. Warto zauważyć również, że model Extreme wyposażony jest w technologię PowerBoost, która ma za zadanie redukcję wahań mocy. Co prawda producent nie informuje o taktowaniach, jednak w obu przypadkach rekomendowany jest PSU o mocy wynoszącej minimum 750 W. Patrząc na inne GPU, ZOTACraczej delikatnie “podkręci” parametry, szczególnie w przypadku karty Extreme Holo. Interesująco wypadają porty umieszczone na tak zwanym śledziu. Producent przekazuje nam do dyspozycji trzy DisplayPort 1.4a, a także jeden port HDMI 2.1. Każdy z nich obsługuje rozdzielczość wynoszącą 7680 x 4320 pikseli przy odświeżaniu na poziomie 60 Hz. Kiedy pojawią się nowości ZOTAC? Prawdopodobnie w drugiej połowie października.

Nowe niereferenty RTX 3080 od ZOTAC - GeForce RTX 3080 AMP Holo i AMP Extreme Holo

Warto poczekać na prezentację testów GeForce RTX 3080 AMP Holo oraz AMP Extreme Holo, gdyż dowiemy się wtedy o tym, jakie taktowanie cechuje oba modele. Za sprawą testów dziennikarskich poznamy również możliwości OC obu kart. Nie inaczej jest w przypadku podzespołów wlutowanych w blackplate, aczkolwiek raczej nie powinno być już problemów, bowiem NVIDIA stosując aktualizację sterowników zlikwidowała kłopoty z wyłączajacymi się grami. Warto przypomnieć o tym, że ZOTAC oferuje gwarancję pięcioletnią, dlatego też potencjalni klienci nie powinni obawiać się problemów z przyczyn technicznych.

Nowe niereferenty RTX 3080 od ZOTAC - GeForce RTX 3080 AMP Holo i AMP Extreme Holo