Nowe, niewielkie lasery Samsunga

Firma Samsung przedstawiła dwa nowe laserowe urządzenia drukujące o oznaczeniach CLP-315K i CLX-3175FNK. Producent twierdzi, że to najmniejsze tego typu rozwiązania na rynku.

Model CLP-315K to kolorowa drukarka laserowa będąca nową generacją modelu CLP-300. Urządzenie w porównaniu do wcześniejszego rozwiązania charakteryzuje się zmniejszonymi o 20% gabarytami i - jak przekonuje jego producent - pozwala na uzyskanie fotograficznych wydruków znacznie lepszej jakości. Sprzęt generuje podczas pracy hałas na poziomie 45 dB, oferuje rozdzielczość 2400 x 600 dpi, 32-megabajtową pamięć oraz druk z prędkością 16/4 stron na minutę (mono/kolor).

Laserowe nowości Samsunga

Laserowe nowości Samsunga

Z kolei model CLX-3175FNK w porównaniu do poprzedniej generacji - CLX-3160 - może się pochwalić aż o 40% mniejszymi wymiarami. W odróżnieniu od wcześniej opisywanego jest to kolorowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne pozwalające poza wydrukiem na kopiowanie, skanowanie oraz faksowanie. Sprzęt umożliwia między innymi zeskanowanie dokumentu i bezpośrednie zapisanie go na pendrivie lub wydrukowanie przechowywanych w jego pamięci dokumentów bez udziału komputera PC.

Niestety nie wiadomo kiedy urządzenia pojawią się na rynku europejskim.

Źródło: Akihabaranews.com.


Zobacz również