Nowe notebooki HP

HP wprowadza do swojej oferty nowe notebooki z serii Compaq Evo. Model N1000v korzysta z procesora P4, zaś N1005v wyposażony został w układ Mobile Athlon XP.

Nowe notebooki HP

HP wprowadza do swojej oferty nowe notebooki z serii Compaq Evo. Model N1000v korzysta z procesora P4, zaś N1005v wyposażony został w układ Mobile Athlon XP.

Notebook Compaq Evo N1000v korzysta ponadto z 15-calowego wyświetlacza i kontrolera graficznego ATI Mobility Radeon. Podobnie jak wszystkie nowe notebooki Evo, model N1000v wyposażony jest w interfejs Compaq MultiPort, zapewniający użytkownikowi wygodny dostęp do Internetu lub sieci w przedsiębiorstwie bez użycia kabli. Dostępny jako moduł w technologii 802.11b lub Bluetooth, MultiPort jest bardziej wydajny niż tradycyjne bezprzewodowe karty PC, a ponadto łatwiejszy w modernizacji i rozbudowie.

N1000v obsługuje ponadto protokół USB 2.0 i współpracuje z replikatorami portów Compaq Port Replicator i Advanced Port Replicator. Ułatwiają one korzystanie ze stacji dokującej, zapewniając dużą elastyczność urządzenia bezprzewodowego.

Orientacyjne ceny detaliczne Evo N1000v na polskim rynku będą znane w połowie sierpnia br. Notebooki z tej serii będą w sprzedaży od września br.

Compaq Evo N1005v został wyposażony został w procesor AMD Athlon XP do komputerów przenośnych. Evo N1005v z dużym 15-calowym ekranem XGA TFT standardowo zawiera zintegrowaną kartę graficzną ATI Mobility Radeon for 4X AGP, a maksymalny czas pracy akumulatora wynosi trzy godziny. Evo N1005v, podobnie jak jego "intelowy" odpowiednik, korzysta z interfejsu Compaq MultiPort

Evo N1005v dysponuje ponadto głośnikami JBL Pro z funkcją Dolby Digital, napędem DVD/CD-RW lub DVD-ROM, a także wyjściem TV.

Orientacyjne ceny detaliczne obu notebooków na polskim rynku będą znane w połowie sierpnia br. Notebooki z tej serii będą w sprzedaży od września br.