Nowe oblicze serwisu Reporter Junior

Internetowy serwis dla dzieci i młodzieży Reporter Junior po zmianach w wyglądzie i funkcjonalności stał się atrakcyjniejszy wizualnie i znacznie prostszy w nawigacji.

Oprócz nowych atrakcji dla odwiedzających, serwis Reporter Junior skierowany do dzieci i młodzieży zmienił swój wygląd stając się bardziej atrakcyjny wizualnie i prostszy w obsłudze. Obecnie strona swoim wyglądem przypomina dziecięcy portal, po którym nawigacja odbywa się za pomocą kolorowych ikonek. Z kolei zawartość serwisu dopasowana została do zainteresowań nieco starszych odbiorców, bowiem okazało, że Reporter Junior odwiedzany jest w większości przez młodych ludzi w wieku 11-14 lat i z myślą o nich dodano nowe artykuły popularno-naukowe i rozrywkowe.

W odnowionym Juniorze młodzi internauci znajdą obszerny katalog stron WWW dla dzieci, w którym mogą publikować swoje własne projekty, zestaw artykułów z zakresu nauk przyrodniczych, wiedzy o świecie i historii oraz kalendarium wydarzeń historycznych. Oprócz tego znajdą recenzje nowych gier, programów edukacyjnych i książek - przygotowane przez ich rówieśników oraz napisane w prosty i przystępny sposób porady dotyczące korzystania z komputera i Internetu. Ponadto wszyscy goście Juniora mogą wziąć udział w dyskusjach na forum 'Klubu Juniora', wystawić swoje prace plastyczne lub literackie w 'Galerii' oraz zostać autorami artykułów publikowanych na jego stronach.

http://junior.reporter.pl


Zobacz również