Nowe oblicze telewizji IDG TV

To co zobaczymy w oknie przeglądarki po wpisaniu w adres www.tv.idg.pl to nadal testowy, acz już w pełni funkcjonalny obraz nowej strony IDG TV. Oddajemy ją w Wasze ręce abyście mogli zgłaszać problemy i sugestie dotyczące jej działania.

Mniej więcej na środku witryny www.tv.idg.pl znajdziecie link prowadzący do strony, z poziomu której będziecie mogli podzielić się z Nami swą opinią na temat działania serwisu. Czekamy na propozycje udoskonaleń i informacje o wychwyconych błędach.

Jak widać, strona IDG TV to przede wszystkim przejście z flashowego panelu na bardziej tradycyjny. Mamy nadzieję, że w ten sposób zwiększy się dostępność witryny. Powinno to także usprawnić jej działanie na słabszych komputerach.

Telewizorek, w którym oglądać będziemy filmy został powiększony do rozmiaru panoramicznego bez zmniejszania wysokości obrazu wideo. Opis filmu, jego ocena i komentarze schowaliśmy do wysuwanego menu. Wyszliśmy z założenia, że nie wolno nikogo bombardować zbyt dużą ilością informacji.

Staraliśmy się także ułatwić Wam wymianę linków do ciekawych produkcji umieszczając pod filmem menu, w którym będziecie mogli skopiować jego adres. Jeśli zaś postanowicie umieścić któryś materiał na swojej stronie www wystarczy, że skopiujecie udostępniony fragment kodu znajdującego się niżej i wkleicie w odpowiednie miejsce w kodzie własnej witryny.

Pozostawiliśmy menu ustawień dla widzów oglądających nas na komputerach przenośnych. Z tego miejsca będziecie mogli zmienić podstawowe parametry obrazu, aby ani słońce, ani brak oświetlenia nie był dla Was przeszkodą w oglądaniu filmów.

Co pewnie rzuciło Wam się w oczy, to nowa wyszukiwarka oraz podział witryny na kategorie tematyczne. Mamy nadzieję, że ułatwi Wam to korzystanie z serwisu i sprawi, że będziecie chętnie do niego powracać.

Tuż obok telewizorka widzimy ramkę, w której będziemy zamieszczać linki do filmów traktujących o tej samej lub podobnej tematyce co właśnie oglądany materiał. Nieco niżej znajdziemy kolejne ramki. Jedna z nich wyświetlać będzie najnowsze filmy z wybranej właśnie kategorii. Kolejna pokaże listę najczęściej oglądanych materiałów. Ostatnia zaś da nam dostęp do produkcji szczególnie przez nas polecanych.

Nie zapomnieliśmy oczywiście o tych z Was, którzy słuchają podcastów. Na dole witryny znajduje się dział z podcastami, które będziecie mogli odsłuchać bez opuszczania aktywnej strony. A jako, że jesteśmy nadal częścią rodziny IDG - także i tutaj znajdziecie odnośniki do większości naszych serwisów. Jeden klik i już możemy czytać najnowsze newsy ze strony PCWorld Komputer.