Nowe odsłony serii Assassin’s Creed i Far Cry w produkcji, premiery już w najbliższym roku

Ubisoft po nie najlepszym dla siebie roku 2019 chce powrócić w glorii i chwale, a to za sprawą popularnych i lubianych marek Assassin’s Creed i Far Cry.

Francuski producent opublikował swój najnowszy raport finansowy, z którego wynika, że w nadchodzącym roku fiskalnym, który potrwa od 1 kwietnia 2020 do 31 marca 2021 roku, zadebiutuje aż 5 wysokobudżetowych produkcji.

Trzy z nich już potwierdzono i będą to Watch Dogs Legion, Gods & Monsters oraz Rainbow Six Quarantine. Warto przypomnieć, że niektóre z tych produkcji miały zadebiutować znacznie wcześniej, ale fatalne przyjęcie ostatniej dużej gry Ubisoftu – Ghost Recon Breakpoint, spowodowało, że producent dał swoim zespołom więcej czasu na ich dopracowanie.

Najciekawiej prezentują się jednak pozostałe dwa tytuły, przewidziane na najbliższy rok, a będą nimi reprezentanci „największych marek” Ubisoftu. Nie trzeba być znawcą branży, żeby wiedzieć, że najprawdopodobniej chodzi o nowe odsłony serii Far Cry i Assassin’s Creed.

W kuluarach spekulowano ostatnio również o powrocie Splinter Cell, ale znany i wypływowy dziennikarz Jason Schreier rozwiał wszelkie nadzieje i potwierdził, że dwa tajemnicze projekty Ubisoftu to Assassin’s Creed i Far Cry.

Na temat nowej odsłony przygód Asasynów i Templariuszy plotkuje się już od wielu miesięcy. Najprawdopodobniej przeniesiemy się w niej do początków roku 1000 i wcielimy się w postać wikinga. Świat gry ma nam pozwolić na dotarcie m.in. do Danii, południowej Szwecji, Norwegii, ale również Irlandii i Anglii. Gra ma coraz bardziej przypominać pełnoprawnego RPG-a. Elementy znane z gier fabularnych po raz pierwszy pojawiły się w AC: Origins, a następnie rozwinięto je w ostatniej części serii - AC: Odyssey.

Znacznie większą niewiadomą jest kolejny Far Cry. Po znakomitej piątej pełnoprawnej odsłonie, wydanej na początku 2018 roku, w zeszłym roku otrzymaliśmy niezbyt udany eksperyment w postaci New Dawn. Jaką tym razem drogę obierze seria?

Śmiało możemy założyć, że konkretnych informacji na temat nowych projektów Ubisoftu możemy spodziewać się podczas tegorocznych targów E3 (9 - 11 czerwca).

źródło: gamingbolt.com