Nowe odtwarzacze BenQ

Firma BenQ zaprezentowała dwa nowe przenośne odtwarzacze plików audio - Joybee 102 i Joybee 180. Szczególnie interesujący wydaje się model 102 - producent zapewnia, że jest to najmniejszy odtwarzacz audio, jaki do tej pory trafił na rynek. Drugi nowy projekt BenQ wyposażony jest za to w funkcję "walkie-talkie".

Joybee 102 to urządzenie wielkości monety - odtwarzacz waży zaledwie ok. 14 g. Model 102 potrafi odtwarzać pliki MP3, ma też wbudowany tuner i nadajnik FM (pozwala ma tu zarówno na odbieranie programu radiowego, jak i "nadawanie" go - tak, by plików MP3, odtwarzanych przez Joybee, można było posłuchać w radiu). Urządzenie wyposażono we wbudowaną baterię (która wystarcza na ok. 8 godzin), złącze USB oraz zawieszkę na szyję. Odtwarzacz dostępny będzie w dwóch wersjach - o pojemności 128 i 256 MB. Nabywca będzie również mógł wybrać wersję kolorystyczną (dostępne są trzy - zielona, niebieska i pomarańczowa). Urządzenie jest w pełni kompatybilne z systemami: Windows 98 SE (i późniejsze), Mac OS 9.0 (i późniejsze) oraz Linux (wersja kernela od 2.4).

Model 180 jest znacznie większy - gabarytami przypomina handhelda. Urządzenie charakteryzuje się funkcjonalnością zbliżoną do Joybee 102 (z tym, że oprócz plików MP3 odtwarza również muzykę zapisaną w formacie WMA), taka sama jest również pojemność pamięci (do wyboru: 128 lub 256 MB). Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w funkcję walkie-talkie - pozwala ona łatwo komunikować się użytkownikom Joybee 180 na niewielkie odległości. Zastosowana w urządzeniu bateria wystarcza na ok. 15 godzin pracy.

Cen nowych odtwarzaczy BenQ na razie nie podano.