Nowe odtwarzacze Pioneera z możliwością odtwarzania DivX

Pioneer wprowadza do oferty kina domowego kolejne urządzenia z linii 2004/2005 - DV-575A i DV-470. W ofercie dostępne będą dwa modele odtwarzaczy DVD średniej klasy pozwalające na odtwarzanie płyt SACD, DVD-Audio i filmów w formacie DivX.

Nowe odtwarzacze Pioneera z możliwością odtwarzania DivX

Pioneer DV-575A

Obydwie jednostki wyposażono w obudowy Slim Line o wysokości 55 mm.

DV-575A jest jednym z najbardziej uniwersalnych urządzeń źródłowych na rynku, odczytującym płyty z materiałem we wszystkich najnowszych, popularnych formatach: DVD-Video, VCD/Super VCD, CD, CD-R/RW, DVD-R/RW, MP3, WMA JPEG/DVD-Audio/SuperAudioCD/ oraz DviX.

Odtwarzacz wyposażono w wysokiej jakości cyfrowo-analogowe przetworniki audio 192 kHz/24-bity na każdy z sześciu kanałów. Za reprodukcję wysokiej jakości obrazu odpowiada 108 MHz/12-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy obsługujący wyjście wideo komponent z funkcją progresywnego skanowania (PAL/NTSC). Ponadto rozbudowane menu regulacji parametrów obrazu pozwala na zmianę charakterystyki obrazu.

Z nowości warto wymienić moduł obsługujący przeglądanie plików graficznych JPEG. Został on udoskonalony i aktualnie przeglądanie zdjęć ma odbywać się niemalże natychmiastowo, bez długiego oczekiwania na załadowanie pliku. W sprawnej i bezproblemowej obsłudze pomocny będzie kolorowy graficzny interfejs użytkownika o wysokiej rozdzielczości. Łatwe i szybkie poruszanie się po zawartości płyt DVD zapewni specjalne menu gdzie wyświetlane są w oknach miniatury zdjęć odpowiadające każdemu rozdziałowi, a dodatkowo w okienku tym można podejrzeć kilka początkowych klatek wybranego rozdziału wraz z dźwiękiem.

Zarządzanie plikami MP3, WMA i JPEG ułatwia przewodnik Disc Navigator oraz przeglądarka zdjęć PhotoViewer (dla plików JPEG). Funkcja powiększania obrazu (x2 lub x4) posiada również możliwość przesuwania powiększonego obrazu. DV-575A ponadto wyposażono w cyfrowe wyjścia współosiowe i optyczne, wyjście S-video gniazdo AV SCART (z wyjściem sygnału RGB) oraz wyjście komponentowe wideo z systemem progresywnego skanowania obrazu Pure Cinema.

Model DV-470 dziedziczy większość cech modelu DV-575A. Nie odczytuje jednak płyt DVD-Audio i SACD oraz wyposażono go tylko w jeden przetwornik cyfrowo analogowy 192 kHz/24-bity odpowiedzialny z obróbkę sygnału audio. Poza tym urządzenie posiada te same właściwości co "starszy brat", włącznie z możliwością odtwarzania plików wideo w formacie DviX.

Niestety nie udało się nam dowiedzieć czy urządzenia te obsługują napisy w jęz polskim. Jak tylko urządzenie dotrze do testów w naszej redakcji, poinformujemy Was o tej istotnej kwestii.

Dystrybutor:

http://www.dsv.pl