Nowe okna bez opóźnień

Premiera Windows 2000 już za dwa miesiące. Produkt, nad którym prace rozpoczęto ponad trzy lata temu, na półkach sklepowych pojawi się w połowie lutego przyszłego roku.

Firma Microsoft rozpoczęła już przesyłanie pierwszych kopii Windows 2000 do producentów komputerów PC. Udostępnianie nowego oprogramowania producentom z branży IT zwyczajowo poprzedza o kilka tygodni rozpoczęcie detalicznej sprzedaży danego systemu operacyjnego. Wszystko zatem wskazuje na to, iż Microsoft dotrzyma ostatecznie ustalonego terminu i rynkowa premiera Windows 2000 (w USA) nastąpi 17 lutego przyszłego roku.

Data wprowadzenia nowej wersji systemu operacyjnego do sprzedaży była już przesuwana kilka razy. Firma tłumaczy opóźnienia tym, iż wcześniej system po prostu nie był jeszcze gotowy. Windows 2000 to dotychczas największy projekt programistyczny Microsoftu. Same testy stabilności oprogramowania pochłonęły 160 mln USD. Koszt całego przedsięwzięcia zamknie się przypuszczalnie kwotą 1 mld USD.

"Faktycznie, wyprodukowanie tego system zajęło nam dużo czasu, ale to dlatego że nie zdecydowaliśmy się na kompromisy. Windows 2000 to najszybszy z wszystkich naszych systemów. Jest to produkt na tyle dopracowany, że już nawet jego pierwsza wersja nie będzie wymagała service packów" - twierdzi Brian Valentine, zastępca dyrektora działu systemów Windows w Microsoft.

Więcej informacji: www.news.com